banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Kanalizasyon hattında patlama!

banner1357

Meydana gelen kanalizasyon patlamasında, caddeden geçmekte olan bir halk otobüsünğn ani freni sonucu 2 kişi yaralanırken çevrede yer alan ev ve iş yerlerinde büyük hasar meydana geldi.

Genel 12.02.2019, 14:15
Kanalizasyon hattında patlama!
banner1353
banner1375

Öğle saatlerinde Gaziantep İstiklal Mahallesi'nde meydana gelen olayda edinilen bilgilere göre Özel halk otobüsünün geçişi esnasında caddedeki kanalizasyon hattında büyük gürültüyle patlama yaşandı. Patlamayla beraber rögar kapağı yerinden fırlayıp, olay sırasında caddeden geçen özel halk otobüsünün altına çarptı. Paniğe kapılan sürücü ani fren yaparken otobüsteki 2 yolcu bu esnada yaralandı. Patlamada çevredeki ev ve iş yerlerinde de büyük hasar meydana geldi. Bazı ev ve iş yerlerinin ise duvarları yıkıldı.

Mahalleye yakın birçok bölgeden de hissedilen ve duyulan patlamadan sonra olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri gönderildi. Sağlık ekipleri, yaralıları ambulansla Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırdı. Acil serviste tedaviye alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Bölgede itfaiye ve GAZDAŞ ekipleri incelemeler gerçekleştirdi. İlk incelemede, patlamaya kanalizasyon hattında sıkışan metan gazının sebep olduğu tespit edildi. Mahalledeki tüm rögar kapakları açılarak havalandırma yapıldı. Polis olayla alakalı soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)