banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Kafkas Üniversitesi’nde 2. Geleneksel "Dünya Arapça Günü" etkinliği

Kars Kafkas Üniversitesi’nde (KAÜ) 2. Geleneksel 18 Aralık “Dünya Arapça Günü” dolayısıyla program düzenlendi.Kafkas Üniversitesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Anabilim Dalı’nca düzenlenen “Dünya Arapça Günü”...

Genel 18.12.2018, 18:29
Kafkas Üniversitesi’nde 2. Geleneksel "Dünya Arapça Günü" etkinliği

Kars Kafkas Üniversitesi’nde (KAÜ) 2. Geleneksel 18 Aralık “Dünya Arapça Günü” dolayısıyla program düzenlendi.

Kafkas Üniversitesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Anabilim Dalı’nca düzenlenen “Dünya Arapça Günü” programına çok sayıda öğrenci ve akademisyen katılırken, programda öğrencilerin performansları katılımcılar tarafından tam not aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Ana bilim Dalı Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Çınar yaptı. Dr. Çınar, “Arapçayı, Arapça yapan Arap insanı değildir. Araplar değildir. Arapçayı Arapça yapan İslam Dini’dir. İslam Dininin, Arapçanın İslam dinindeki yerinin ne kadar güçlü, ne kadar kuvvetli olduğu bundan da anlaşılmaktadır. Arapça öğrenmenin en büyük sebeplerinin başında Arapçanın Kuran dili olduğu zira Kuran Arapça indirilmiş, insanlar arasında Arapça olarak yayılmıştır. Arapça sükunetin dilidir. Arapça İslam tarihinin, din ve edebiyatın, kültürün dilidir. Yine Arapça pek çok devletin resmi dilidir” dedi.

Konuşmaların ardından program sinevizyon gösterisiyle devam etti. Koro ve öğrencilerin sahneye koyduğu tiyatro salondakilerin beğenisini kazandı. Program ürkü saz dinletisi ve çeşitli etkinliklerle son buldu.
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:44
Güneş 06:10
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:09