banner1496

banner1345

banner1334

Kadından büyük tuzak! Kocasını sevgilisine öldürtmek istemiş...

banner1357

Kayseri'de eşini sevgilisine öldürtmek isteyen kadın ve azmettirdiği sevgilisi yeniden yargılandı. Kadın, 15 yıl, sevgilisi ise 14 yıl hapis cezası aldı. 

Genel 13.06.2019, 15:43
66
Kadından büyük tuzak! Kocasını sevgilisine öldürtmek istemiş...
banner1353
banner1375

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Keykubat Mahallesi'de 10 Nisan'da meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre H.E.'nin kullandığı otomobile,  Yakup Demirkazık kiraladığı otomobille çarpıp kaçtı. Olayın ardından yakalanan Demirkazık ile H.E.'nin eşi Pınar Bilik arasında ilişki olduğu tespit edildi. Bunun üzerine gözaltına alınan ikili, tutuklandı. O dönem boşanmadığı eşini öldürmesi için iki yıldır birlikte olduğu Demirkazık'ı azmettiren ve otomobille çarpmasını sağlayan kadın, "kendisini savunamayacak yakın akrabayı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçundan 15 yıl hapis, sanık Demirkazık'a ise "tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kayseri'de, Ankara Bölge Adliye Mahkemesinin, yerel mahkemenin kararını bozmasının ardından eşini öldürtmek isteyen kadın ile cinayete azmettirdiği sevgilisi yeniden yargılandı. 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanıklar Pınar Bilik ile Yakup Demirkazık ve taraf avukatları katıldı. H.E. ise duruşmaya katılmadı. Mahkeme başkanının, Ankara Bölge Adliye Mahkemesinin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına tebligat yapılmadığı gerekçesiyle yerel mahkemenin kararını bozma ilamını hatırlatması üzerine sanıklar ve taraf avukatları bozma ilamına uyulmasını istedi. Eski ifadelerini tekrarlayan sanıklar, beraatlerini istedi. Savcının mütalaasında, müşteki H.E.'nin eşi eşinin Demirkazık ile evlilik dışı ilişki yaşadığı, kocasından ayrılmak ve kurtulmak istediğini söylediği, Demirkazık'ın da Pınar Bilik'ın azmettirmesi üzerine kiraladığı araçla Kayseri'ye gelerek H.E.'ye çarptığı ve yaralanmasına neden olduğunu söyledi. Savcı, Pınar Bilik ile Yakup Demirkazık'ın cezalandırılmasını istedi. 

Mahkeme heyeti, sanık Bilik'i "kendisini savunamayacak yakın akrabayı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçundan 15 yıl, sanık Demirkazık'ı ise "tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:29
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:52
Yatsı 21:27