banner1017

Jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane'de jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.Valilik binası önünde düzenlenen törende Gümüşhane İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, Atatürk Anıtı'na...

Jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü
banner1015

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane'de jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik binası önünde düzenlenen törende Gümüşhane İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, jandarmanın canı pahasına kahramanca her türlü zor koşullarda ve en zor arazi kesimlerinde terörist ile mücadele harekatı yürüttüğüne işaret ederek, personelin milletinden aldığı destekle fedakarca görev yaptığını söyledi.

Jandarmanın görevini yaparken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber aldığının altını çizen Danışan, "Yurdumuzun her köşesinde halk ile iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve devletin halka açılan penceresi konumunda olan jandarma, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında hukuk devletinin kurallarına uygun vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen halkımız ile bütünleşmiştir." diye konuştu.

Törene Gümüşhane Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik ve Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ile ilgililer katıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER