banner1518

banner1365

banner1519

banner1499

banner1496

banner1534

İşten Çıkarılan Çalışanlarından Mektup

TRT Türk kanalının kapanma sürecinde işine son verilen sözleşmeli TRT çalışanları tepkilerini dile getirmek için bir mektup yazdılar. Sözleşmeli personelin işine son verildiğini belirten çalışanlar, “Onlarca yıl hizmet etmiş personellerin kulağına bir dedikodu gibi gelen bu olayı kimi kısım amirlerimiz doğruladı, kimi amirlerimiz ise uyarılarımız üzerine araştırarak edindiği bilgiyi bizimle paylaştı ve kurumdan ayrılmamız gerektiğini belirttiler”

SON DAKİKA 30.12.2015, 15:31
115
İşten Çıkarılan Çalışanlarından Mektup

 TRT Genel Müdürü Şenol Göka ise dün yaptığı açıklamada, TRT Türk’ün kapanmayacağını TRT ile birleştirileceğini ifade ederken “Bir çalışmamız var. Ama bu kapatmayla ilgili değil birleşmeyle ilgili. Hizmet alımı ile çalışan bu 33 arkadaşımızı da yeniden kurumumuzda göreve başlatacağız ifadelerini kullanmıştı.

İşte sözleşmeli çalışanların TRT’ye yazdıkları mektubun bir özeti:

Biz; kimi bir yıl, kimi onlarca yıl TRT servisleriyle TRT binalarına gelip, TRT’nin cihaz, mekan ve imkanlarını kullanmış editör, sunucu, montajcı olarak devletimize hizmet vermiş 96 çalışan idik.

28 Aralık Pazartesi günü içimizden bazı arkadaşlara gayriresmî olarak “TRT Türk’ün kapatılacak olmasından dolayı işimize son verildiği” söylendi.

Onlarca yıl hizmet etmiş personellerin kulağına bir dedikodu gibi gelen bu olayı kimi kısım amirlerimiz doğruladı, kimi amirlerimiz ise uyarılarımız üzerine araştırarak edindiği bilgiyi bizimle paylaştı ve kurumdan ayrılmamız gerektiğini belirttiler. Genel Müdürlük makamının kapılarının görüşme talebimize kapalı.

Yorumlar (0)