banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

İsmail Küçükkaya felakatin eşiğinden döndü

FOX TV 'de sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya, Bodrum Havalimanı'nda felaketin eşiğinden dönüldüğünü söyledi. Küçükkaya, Twitter'dan yaptığı açıklamada, bir helikopterin bindiği tarifeli yolcu uçağına az kalsın çarpacağını ifade etti.

Genel 14.08.2019, 12:34 Ahmet Dirim
İsmail Küçükkaya felakatin eşiğinden döndü

FOX TV'de sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya, dün akşam saatlerinde Bodrum'da facianın eşiğinden dönüldüğünü açıkladı.

BÜYÜK TEHLİKE ATLATILDI

Küçükkaya, kişisel Twitter hesabında, "Bodrum'da büyük tehlike atlatıldı. İstanbul'a gitmek üzere yolcularını alan 18.40 Dicle isimli uçak tam havalanmak üzereydi ve hızını almışken bir helikopterin inişine denk geldi. Pilot ani refleksle uçağa son anda fren yaptırdı. Yolcular uçaktan indirilip salona alındı" ifadelerini kullandı.

PİLOTA TEŞEKKÜR ETTİLER

Küçükkaya, tahliye edilen yolcuların, kulenin bu karışıklığı fark edememesinden yakındığını bildirirken, "Yolcular, dikkati ve refleksi nedeniyle THY uçağının pilotuna teşekkür ediyorlar" dedi.

İÇİME KAZA İHTİMALİ DOĞDU

Akademisyen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi de, Küçükkaya'nın paylaşımına yorum yaparken, "Sevgili İsmail Bey tam uçağa binerken içime kaza ihtimali doğdu. Dua ile girdim ve uçak havalanırken de devam ettim, uçak birden piste sert bir iniş yapıp hızla yürümeye başladı. Ani fren yapınca da helikopterin üzerimizde iniş yaptığını öğrendik, Bodrum hava alanındayız, sevgiyle" diye belirtti.

HAYATIMIZI BU REFLEKSİNE BORÇLUYUZ

Yönetmen ve şarkıcı Metin Arolat da, uçakta olduğunu belirterek, o anları sosyal medya hesabından anlattı. Pilotun freniyle kurtulduklarını ifade eden Arolat, "Galiba artık hayatımızı kaptanımız Hüdaverdi Atasoylu'nun bu refleksine borçluyuz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!