İŞKUR ile BAKKA arasında protokol

KARABÜK (AA) - Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Karabük İl Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında personelin eğitimine yönelik, teknik destek yardımı kapsamında protokol imzalandı. İŞKUR İl Müdürü Coşkun...

İŞKUR ile BAKKA arasında protokol

KARABÜK (AA) - Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Karabük İl Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında personelin eğitimine yönelik, teknik destek yardımı kapsamında protokol imzalandı.

İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, protokolle İŞKUR çalışanlarının iş gücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda, iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetleri, iş gücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik daha etkin danışmanlık ile rehberlik hizmeti sunabilmeleri için 5 günlük eğitim gerçekleştirileceğini söyledi.

Eğitim kapsamında kariyer danışmanlığı, CV hazırlama ve yetkinlik bazlı mülakat teknikleri, kuşaklar arası iletişim-y ve z kuşakları ve iletişim, kariyer planlamada çözüm odaklı görüşme teknikleri, uygulamalı kariyer danışmanlığı konularına yer verileceğini ifade eden Güven, iş arayanlara ve özellikle genç işsizlere daha profesyonel hizmet verilmesinin amaçlandığını belirtti.

Güven, hizmet verdikleri her bireyin ihtiyaçlarına yönelik kişiye özel doğru hizmetle kurumun etkinliğinin artırılması, işsizlikle mücadelede etkin rol oynayan kurumun personelinin çalışmalarının etkinliğinin arttıkça doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesinin sağlanarak işsizlikle mücadelede önemli yol katedileceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner910

banner826