banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

IŞİD'in Gaziantep hücresi deşifre oldu!..

banner1357

Türkiye'deki IŞİD saldırılarının çoğunu yapan Gaziantep hücresinin peşine düşen emniyet ve istihbarat birimleri, tek tek belirlediği teröristlerin çoğunu yakaladı. Hücre üyelerinden bir bölümü çeşitli saldırı ve operasyonlarda kendini patlattı, üçü firari, dokuzu ise yakalanıp tutuklandı.

SON DAKİKA 05.09.2016, 09:10 05.09.2016, 09:13
IŞİD'in Gaziantep hücresi deşifre oldu!..
banner1353
banner1375

Terör örgütü IŞİD'in Türkiye sorumlusu İlhami Balı’nın talimatıyla kurulan hücrenin yöneticisi Efe kod adlı Yunus Durmaz’dı... Kimlikleri tek tek belirlenen Gaziantep hücresinin önemli isimlerinden çoğu yakalandı. Deniz Büyükçelebi ile Edremit Türe ise firari.19 Mayıs’ta Gaziantep’te polisin operasyonunda yakalanmamak için kendini patlatan Yunus Durmaz’ın bilgisayarında ele geçirilen bir belgede, örgüt üyelerinin yapacağı görevlerin tek tek belirlendiği ortaya çıktı.
Türkiye sorumlusu İlhami Balı’nın gönderdiği ‘3056’ isimli belgeye göre hücredeki teröristlerin görevleri şöyle: Ebu Meryem kod adlı Abdulmubtalip Demir, ameli (canlı bomba eylemi) yapacak olanlara patlayıcı devresini verecek. Depo bulacak, tüp (sanayi tüpü gibi), nitrat, mermi ve malzemeleri depolayacak.
Hüseyin Tunç, nitrat satın alma ve taşıma işlerini yapacak. Gaziantep’te eylem yapılacak yer ve kurumlarla ilgili istihbarat toplayacak grubun başındaki Abdulbasir Kod adlı Murat Taşçı’ya bağlı grupta Abdulhakim kod adlı Ahmet Güneş, Huzeyfe kod adlı İbrahim Halil Alçay ve Hakan Şahin bulunuyor.
Kundi kod adlı Yakub Şahin, Türkiye- Suriye arasında telefon ve mesaj irtibatını sağlayarak gelen ve giden adamların tertibini yapacak. Burada çalışan ve bilgi verenlerin emanetlerini ve isteklerini Efe’ye (Yunus Durmaz), bildirecek.
Gelenleri karşılayacak ve ihtiyaçlarını giderecek. Eymen kod adlı Metin Akaltın, genel olarak işlerin tertip sorumlusu, muhasebeci Resul Demir araç alma-satma ve devir işlerini yapacak.

İşte o hücre:
İlhami Balı: Aranıyor, Suriye'nin Rakka kentinde.
Deniz Büyükçelebi: Aranıyor, Suriye'de olduğu belirtiliyor.
Yunus Durmaz: Yakalanmamak için kendini patlattı
H. İbrahim Durgun: Yakalanmamak için kendini patlattı.
Edremit Türe: Firari, Suriye'de oludğu belirtiliyor.
Yakub Şahin: Tutuklu.
Hakan şahin: Tutuklu.
İbrahim Halil Alçay: Tutuklu.
Resul Demir: Tutuklu.
Hacı Ali Durmaz: Tutuklu.
Metin Akaltın: Tutuklu.
Abdulmuttalip Demir: Tutuklu.
Talha Güneş: Tutuklu.
Mehmet Kadir Cebael: Firari, aranıyor.
Hüseyin Tunç: Tutuklu.
Savaş Yıldız: Suriye'de YPG'nin elinde.
Yunus Emre Alagöz: Ankara Garı'nda kendini patlattı.
İsmail Güneş: Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırıda öldü.
Mehmet Öztürk: İstiklal Caddesi'nde kendini patlattı.


Kaynak: Habertürk

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:56
Güneş 07:21
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:16
Yatsı 19:37