banner1365

banner1345

İnşaat ustası babası çıktı!

banner1357

Bir kişi yaptırdığı DNA testiyle beraber 54 yıl sonra ustası bildği şahsın aslında babası, patronu olan şahsında ağabeyi olduğunu öğrendi.

Genel 05.02.2019, 10:37
İnşaat ustası babası çıktı!
banner1353

Adana Yüreğir'de ilçesi Akıncılar Mahallesi'nde 57 yıl önce evli ve 3 çocuğu olan Ayşe Çelik, S.N. isimli kişinin evine kocasıyla beraber kiracı olarak geldi. Öne sürülenlere göre, Çelik bu arada gönlünü evli ve 6 çocuğu olan ev sahibi S.N.’ye kaptırdı. Çiftin arasındaki yasak aşk büyümeye başladı. Bu esnada Çelik’in art arda iki erkek çocuğu dünyaya geldi. Çocuklar olduktan sonra Ayşe Çelik’in kocası Ömer Ünal çıkan dedikodular sebebiyle eşini ve çocuklarını terk edip gitti. Ayşe Çelik 5 çocuğuyla tek başına kaldı. Bu arada, çocuklara ev sahibi S.N. sahip çıktı. İnşaat malzemeleri satışoyla meşgul olan S.N. Çelik’in çocukları Faruk Ünal (54) ve diğerlerini iş yerinde çalıştırdı. S.N. bir süre sonra da Faruk Ünal’ı, oğlu R.N.'nin fabrikasında 1987 senesinde işe soktu. S.N. 2005 yılında ölünce Ali Hocalı Mezarlığında toprağa verildi. Faruk Ünal da hayatı boyunca hep yanlarında olan S.N.’nin hayatını kaybetmesiyle kahroldu. Ünal’ın annesi de 2011 yılında yaşamını yitirdi. Annesinin vefatından sonra Ünal’a çevredeki yaşlı vatandaşlar "Annen ve S.N. aşk yaşadı siz de ondan sonra dünyaya geldiniz bu adamın çocuğu olabilirsiniz bunu bir araştırın" dedi.

 Duyduklarını ilk başlarda pek ciddiye almayan Faruk Ünal, daha sonra patronu olduğu kişiye "S.N. bizim de babamız olabilir annem ve babanız aşk yaşamış" dedi. Bu duruma patronu R.N. inanmadı, böyle bir şey olmayacağını ifade etti. Faruk Ünal 2013 yılında çalıştığı yerden emekli oldu. Kimlikte ismi yazan babasını hiç görmeyen Ünal, baba hasretiyle yanarken mahalledeki komşuları, "Sizin babanız S.N. olabilir" demeyi sürdürdü

 Faruk Ünal, bu konuda gerçeği öğrenmek için S.N.'nin ailesini ve eski patronunu sıkıştırmayı sürdürünce N. ailesinin en küçük oğlu F.N. DNA testi yaptırmakta karar kıldı. Ünal ve F.N.’den alınan kan örnekleri özel bir hastaneye verildi. Hastane de örnekleri test için İngiltere’ye gönderdi. Bir süre sonra gelen rapor, Ünal ve F.N.’nin yüzde 99.86 kardeş olduğunu kanıtladı. DNA sonucunda Ünal 54 yıl sonra ustasının babası olduğunu, patronunun ise ağabeyi olduğunu öğrendi.

 Bununla beraber Faruk Ünal'ın ağabeyi 58 yaşındaki Nazmi Ünal da şüphelenip N. ailesi ile DNA testi yaptırmak istedi. Fakat daha önce DNA testi için kan örneği veren F.N. bu kez örnek vermeye yanaşmadı. Bunun üzerine Faruk Ünal ile Nazmi Ünal DNA testi yaptırdı. Bu testin sonucunda ise Faruk Ünal ile Nazmi Ünal anne babaları bir yüzde 100 kardeş çıktı. Bunun anlamı da Nazmi Ünal'ın babasının da S.N. olduğuydu.

YILLAR SONRA GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

 Nazmi Ünal, “Ben 58 yaşındayım ve gerçek babamın kim olduğunu tam 58 yıl sonra öğrendim. Ancak 5-6 yıldan bu yana S.N.’nin bizim gerçek babamız olup olmadığı yönünde ciddi şüphelerimiz vardı. S.N.'nin babam olduğunu öğrendiğimde hem sevindim hem de üzüldüm. İki farklı duyguyu aynı anda yaşadım. Kaybolup giden yıllar, yüreğime adeta hançer gibi saplandı" şeklinde konuştu.

Ünal, şöyle devam etti:  “Bir insanın babasının, atasının kim olduğunu öğrenmesi hakkıdır. Kimse çıkıp da bizi eleştirmesin. Biz, yıllardır babamızı arıyorduk ve onu geçte olsa bulduk. Soy bağımızın düzeltilmesini istiyoruz biz. Bizim babamız kim, dedemiz ve ninemiz kim? Tüm bunları ve hatta daha fazlasını öğrenmek istiyoruz. Tüm bunları öğrenmek, bir insan olarak benim en doğal hakkım. Babamızın da S.N. olduğundan yüzde 99.9 eminim.”

 Faruk Ünal da, “Bir ömür gitti ailenin en küçüğüyüm ve yaşım 55, babamı yeni buluyorum var mı böyle bir şey” diye isyan etti. Ünal, “İçimizdeki baba sevgisini, yıllar sonra bir DNA testi ile öğrendik. Zamanında bir anne ve babanın yapmış olduğu hata mı desem, birbirlerini sevmişler mi ama bize yıllarca baba hasreti çektirdi. Artık gerçeklerin ortaya çıkmasını ve soy bağımızın düzeltilmesini istiyoruz” ifadesini kullandı. Ünal daha sonra kardeşiyle birlikte 58 yıl sonra babası olduğunu öğrendiği S.N.'nin mezarına gitti. Kardeşler, S.N.'nin mezarını sulayıp mezar taşını severek hasret giderdi.

 Avukat İsa Ayanoğlu ise iki kardeşin de DNA testleri sonucunda gerçek babasının S.N. olduğunu fkat bunu N. ailesinin kabul etmediğini bu sebeple de soy bağının değiştirilmesi için aile mahkemesine başvurduklarını ifade ederek "Aile yapılan DNA testlerini ısrarla inkar edip babadan örnek alınıp DNA testi yapılmasını istiyor. Ancak her şey çok açık ve net ortada. Yapılan DNA testlerinde bu iki kardeş kendi kardeşlerinin kardeşi çıktı. Ancak bu karar değişmeyecek" dedi.

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:48
Öğle 12:24
İkindi 15:21
Akşam 17:51
Yatsı 19:11