banner1365

banner1345

İnanılmaz iddia: Sınava giren kız çocuğu su yerine...

banner1357

İstanbul Büyükçekmece'de sınava giren 8 yaşındaki bir kız çocuğunun başına inanılmaz bir olay geldi. İddialara göre, dedesi tarafından alınan su, alkol çıktı.

Genel 12.06.2019, 10:03 Ceylan
İnanılmaz iddia: Sınava giren kız çocuğu su yerine...
banner1353

İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre üstün zekalı öğrencilerin seçildiği BİLSEM genel yetenek sınavına girecek olan ilköğretim 2. sınıf öğrencisi Masal Oktay (8), sınavdan hemen önce dedesinin aldığı suyu içti. Hiç alışılmadık bir tadı olduğunu öne süren Oktay, içtiği suyu hemen tükürdü. Olayın ardından dede Hayrettin Avcı, torununa aldığı suyun içinde alkol olduğu iddiasıyla şikayetçi oldu.

“Suyu kokladığımda rakı kokuyordu” 

Hayrettin Avcı, “Giderken çarşıdan bir bayiden ünlü bir marka su aldım. Sınava girerken suyu torunuma verdim. Torunum içeri girdiğinde bir yudum su almak için öğretmeninin yanında açmış. Öğretmeni de şahit, kapalı bir su. Çocuk 2 dakika sonra dışarı çıktı. Ben kapının önündeydim. Öğretmeni ‘Dedesi bu çocuğa ne verdin’ dedi. Hocam ‘su, bayinden aldım’ dedim. ‘Bir koklar mısın’ dedi. Suyu kokladığımda rakı kokuyordu, anason. Tabi çıldırdım. Kaymakamlığa gittim. Oradaki yazı işleri müdiresi konuyla bizzat ilgileneceğini söyledi. İlçe Tarım Müdürlüğü’ne telefon açtı. Emniyet Müdürlüğünü arayarak o bayiye yönlendirmiş. Arkasından benim öğrendiğim kadarıyla birkaç tane daha rakılı su çıkmış” dedi. 

“Maddi ve manevi tazminat davası açacağım” 

Bütün yasal yollara başvuracağını ve sürecin takipçisi olduğunu ifade eden dede Hayrettin Avcı, “Şişedeki numuneyi ve fişi İlçe Tarım Müdürlüğü’ne polis nezaretinde teslim ederek ifade verdim. Firma ve bayisinden şikayetçiyim. Maddi ve manevi tazminat da açacağım. Çünkü başka çocuklar bu hale gelmesin. Benim 40 günlük torunum var. Ben tesadüfen çarşı içerisinde çocuğumla gitmiş olsaydım ve mama yapmak için suya ihtiyacım olsaydı, 40 günlük bebek nasıl anlatacaktı bunu? Hadi 8 yaşındaki tükürdü, çıktı, ‘Dede çok acı’ dedi. Ama psikolojisi bozuldu. 40 günlük çocuk ne anlatacaktı bana? Ben bayiden de firmadan da şikayetçiyim. Firmayı birkaç sefer aradım. Telefonuma çıkmadılar. İlk aradığımda çıktılar. Konuyu izah ettim. ‘Gelin ilgilenin’ dedim. Sonrasında telefon açıyorum ama cevap vermiyorlar” diye konuştu. 

“İkinci sınava ‘Dede ben girmeyeyim’ diye çok ısrar etti” 

Yaşanan olaydan sonra sınavlara konsantre olamayan ve psikolojisi bozulan torununu tatile gönderdiğini söyleyen dede Avcı, “Dün tatile gönderdim. Psikolojisi çok bozuk. Hatta ikinci sınava girerken de ‘Dede ben girmeyeyim’ diye çok ısrar etti. İkna ettim götürdüm. Girdi o sınava da. Ne kadar başarılı olur bilmiyorum. Olayın üstünden kaç gün geçmesine rağmen hala daha ‘Başım dönüyor’ diyor” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15