banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

İmamoğlu, İSPARK'taki fiyat artışıyla ilgili konuştu

banner1357

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye ait otopark fiyatlarının yükselmesiyle ilgili konuşarak, "Benim yaptığım finansal düzenlemeydi. Zam ayrı finansal düzenleme ayrı." ifadelerini kullandı.

Genel 09.09.2019, 20:30
İmamoğlu, İSPARK'taki fiyat artışıyla ilgili konuştu
banner1353
banner1375

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye ait otoparklardaki fiyat artışıyla ilgili konuşarak, "Benim yaptığım İSPARK'ta bir finansal düzenlemeydi." ifadelerini kullandı.

FİNANSAL DÜZENLEME DOĞRU, ZAM YANLIŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis komisyon toplantısının ilk oturumu yapıldı. Saraçhane'deki binada yapılan meclis oturumuna İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlık yaptı. İmamoğlu, bir AK Parti grup üyesinin İSPARK ücretlerine yapılan ve geri çekilen zamla ilgili eleştirilerine 'Finansal düzenleme doğru. Sistemin içindeki bir takım yanlışlıkları düzeltmeyle ilgili aldığımız bir takım kararlar vardı. Onları açıkladım. Zam yanlış. Zam yapılmadı ama yapılmayacağı anlamına gelmiyor da dedim. Zam ayrı finansal düzenleme ayrı. Örnek olsun diye söylüyorum. Son bir buçuk iki ay içinde doğalgaza yüzde 32 zam yaptı merkezi hükümet. Mesela zamla ilgili bir örnek daha vereyim size akaryakıtta yüzde 30 artış var son 1 yılda. ya da son bir örnek vereyim. Gıda fiyatlarında son bir yıldaki artış yüzde 54. Bir örnek daha vereyim, ses çıktı köprü zammı yüzde 47 zam bu. Benim yaptığım İSPARK'ta bir finansal düzenlemeydi onu söyleyeyim şeklinde yanıt verdi.

Yorumlar (0)