banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

'İki bira almalarını istedik' dediler

banner1357

İstanbul İstiklal Caddesi'nde İTÜ'lü Halit Ayar'ın öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan Emrah Yaşar ve Erhan Kurdal, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

Genel 09.09.2019, 15:35
'İki bira almalarını istedik' dediler
banner1353
banner1375

İstanbul İstiklal Caddesi'nde İTÜ'lü Halit Ayar'ın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından gözaltına alınan Emrah Yaşar ve Erhan Kurdal, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. İkili, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu olan Ayar'ın bıçaklanma anı ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Yaşar ve Kurdal'ın ilk olarak Tolga O. ile tartıştığı, ardından da Halit Ayar ve Sinan N.'yi bıçaklayarak olay yerinden uzaklaştıkları görülüyor. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında ikilinin saklandıkları evde yakalandıkları öğrenilirken, 27 yaşındaki Emrah Yaşar'ın 2014 yılında cezaevine girdiği ve 2016 yılında ise farklı bir cezaevine sevk edildiği öğrenildi. Yaşar'a, cezaevindeki 'İyi hali' nedeniyle 2 Eylül'de izin verildiği ve 15 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Erhan Kurdal'ın ise 2019 yılında 'Gasp' suçundan cezaevine girdiği ve cezasını tamamlayarak tahliye olduğu öğrenildi. Kurdal'ın da 10 ayrı suçtan kaydının olduğu belirlendi. 

Her şeyi anlattı

İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan 23 yaşındaki Halit Ayar'ı, iki arkadaşıyla birlikte gittiği İstiklal Caddesi'nde Tünel'deki tramvay durağında otururken bıçaklayan Emra Yaşar, ifadesinin detayları da ortaya çıktı.

'İki bira almalarını istedik' 

Yaşar, şunları söyledi: "Cezaevinden izinli olarak çıkmıştım. Arkadaşım Emrah Kurdal ile Taksim'e bir bara eğlenmeye gittik. Paramız bitmişti. Durakta gençleri gördük. Bize 2 bira almalarını istedik. 'Biz niye bira alalım?' dediler. Bunun üzerine 'O zaman para verin, biz kendimiz alalım' dedik. Buna da karşı çıkınca aramızda tartışma çıktı. Tartışma sırasında bıçağımı çıkartarak salladım."

Arkadaşı da kabul etti

Emra Yaşar'ın yanındaki Emrah Kurdal ise çok sarhoş olduklarını söyleyerek, elindeki kırık bira şisesiyle saldırdığını kabul etti.

Yorumlar (0)