Hilas Otel

Çelik İnşaat

İHH'dan 10 bin Suriyeli yetime yardım

SURİYE’deki iç savaş nedeniyle yetim kalan 10 bin çocuğa İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Vakfı'nca sosyal nakdi yardım yapıldı. İHH Suriye Çalışmaları Yetim Birimi Sorumlusu Regaip Erdoğan, Suriye içerisinde zor şartlar...

İHH'dan 10 bin Suriyeli yetime yardım
SURİYE’deki iç savaş nedeniyle yetim kalan 10 bin çocuğa İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Vakfı'nca sosyal nakdi yardım yapıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Yetim Birimi Sorumlusu Regaip Erdoğan, Suriye içerisinde zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren 10 bin yetim çocuğa nakdi yardım ulaştırdıklarını belirterek, yetimlerin eğitim, sağlık ve barınma ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki yetimlere dağıtım yapıldığını kaydeden Erdoğan, "Suriye içerisinde İdlib, Halep, Hama ve Lazkiye kırsallarında bulunan 10 bin yetimimize sosyal nakdi yardım dağıttık. Bu yardımlar çocukların birçok temel ihtiyacının giderilmesine vesile olacak. Dağıtımları her ay düzenli olarak yapıyoruz. Suriye’deki savaşın yıkımından en çok yetimler etkilendi. Bizde onların yaralarını sarmak için çaba gösteriyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308