banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

İhbar edene 6 bin lira ödül var

banner1357

Borçlarını ödemeyip, otomobillerine haciz konulan kişilere yönelik özel istihbarat şirketleri kurulmaya başlandı. Şirketler, sosyal medya aracılığıyla ihbarda bulunulmasını istiyor. İhbar edenlere ise para ödülü veriliyor. 

Genel 06.09.2019, 10:43
İhbar edene 6 bin lira ödül var
banner1353
banner1375

AVM otoparklarında, sokaklarda terk edilen, uzun süredir park halinde kalmış otomobillere yönelik istihbarat şirketleri harekete geçmeye başladı. Sahiplerinin borçlarından dolayı gelen hacizler nedeniyle yakalama kararı bulunan otomobilleri ihbar edenlere ise otomobilin değerine göre ödül verilmeye başlandı. Bazı şirketlerin üstlendiği bu göre, sosyal medyada da yer almaya başladı. Instagram, Facebook gibi mecralarda hacizli arabalara ilişkin dosyaları elinde tutan şirketler ilan vererek arabaların bulunmasını hızlandırıyor.

ÖDÜL 6 BİN LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

İhbar edilen otomobilin aranan kriterlere uyması halinde istihbarat şirketleri ihbarcıya 300 lirayla 6000 lira arasında ödeme gerçekleştiriyor. Antika değeri haricinde çok eski olan otomobillerin satışından da fazla gelir elde edilmemesi nedeniyle ekonomik değeri olan otomobiller için ihbar ödemesi gerçekleştiriliyor.

Haber: Hürriyet&Burak Taşçı

Yorumlar (0)