Hilas Otel

Çelik İnşaat

Iğdir’da Kar Yağışı

Iğdır’da son günlerde etkili olan sıcak ve güneşli hava yerini kar yağışına bıraktı.Geçtiğimiz günlerde hava sıcaklığının 14 ile 16 derece arasında değiştiği Iğdır kent merkezi, sabah erken saatlerde yağan kar yağışı ile beyaza...

Iğdir’da Kar Yağışı
banner1314
Iğdır’da son günlerde etkili olan sıcak ve güneşli hava yerini kar yağışına bıraktı.
Geçtiğimiz günlerde hava sıcaklığının 14 ile 16 derece arasında değiştiği Iğdır kent merkezi, sabah erken saatlerde yağan kar yağışı ile beyaza büründü. Şehir merkezinde 2, yüksek kesimlerde ise 10 ile 30 santimetreyi bulan kar kalınlığı nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı ve tipiden dolayı il merkezine bağlı 2, Tuzluca ilçesinde ise 23 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri, ulaşıma kapanan 53 kilometrelik yolu açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Sabah kalktığında karın yağdığını gördüğünü belirten Oktay Artan, bu yıl havaların hep sıcak geçtiğini, şu anda da hissedilir derecede soğuk olmadığını söyledi. Artan, “Televizyonlarda her yerde havanın soğuk geçtiğini görüyorduk. Bu yıl Iğdırlılar olarak çok şanslıyız. Şu anda kar yağmasına rağmen hava yine de sıcak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312