banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Hitit Üniversitesi öğrencilerine yönelik eğitim

banner1357

ÇORUM (AA) - Hitit Üniversitesi'nin son sınıf öğrencilerine yönelik "CV Hazırlama, İş Arama Yöntemleri ve Mülakat Deneyimi" konulu eğitim gerçekleştirildi. Rektörlük konferans salonunda gerçekleşen eğitimde Aydın Üniversitesi...

Genel 03.05.2018, 15:39
Hitit Üniversitesi öğrencilerine yönelik eğitim
banner1353
banner1375

ÇORUM (AA) - Hitit Üniversitesi'nin son sınıf öğrencilerine yönelik "CV Hazırlama, İş Arama Yöntemleri ve Mülakat Deneyimi" konulu eğitim gerçekleştirildi.

Rektörlük konferans salonunda gerçekleşen eğitimde Aydın Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Öğretim Görevlisi Süleyman Sözer Kırca, öğrencilere özgeçmiş yazım hataları ve alternatif özgeçmiş yazım türlerine ilişkin bilgi verdi.

İyi bir özgeçmiş hazırlamak ve iş arama sürecini daha kısa tutmak için notu yüksek bir diplomanın önemli olduğuna dikkat çeken Kırca, ayrıca yabancı dil öğrenmenin de gerekli olduğunu vurguladı.

Üniversitede bedava alınabilecek bir eğitimin, iş hayatında ücret ödenerek almak zorunda kalınabildiğine dikkat çeken Kırca, "Düzenli spor yapın. Dans etmeyi öğrenin. En az bir enstrüman çalabilmeli ve en az üç yerli 3 yabancı ressamın eserlerini tanıyın. Farklı tarzlarda okumalar yapın, tiyatro ve operaya gidin, ülkenizi coğrafyasını tanıyacağınız fırsatları kaçırmayın, mesleğiniz ile ilgili günceli takip edin. Sivil toplum örgütlerinde görevler alın. Sosyal sorumluluk projelerinde aldığınız görevler iletişim ağınızı genişletecek ve sizlere yeni iş olanakları sağlayacaktır. Kesinlikle staj yapın ve maddi durumunuz ne olursa olsun part-time çalışın. Fırsatları sürekli kovalayın ve networking kavramı ile haşır neşir olun." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)