banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Hangi Bankada Gümüş Hesabı Açılabilir? 

Gümüş binlerce yıldan beri süs eşyası ve para yerine kullanılmaya devam ediliyor. Gümüş günümüzde de sıklıkla tercih edilen yatırım araçlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Genel 12.02.2021, 23:12
104
Hangi Bankada Gümüş Hesabı Açılabilir? 

Hangi Bankada Gümüş Hesabı Açılabilir?  Gümüş binlerce yıldan beri süs eşyası ve para yerine kullanılmaya devam ediliyor. Gümüş günümüzde de sıklıkla tercih edilen yatırım araçlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Bu bağlamda gümüşe yatırım yapmak isteyen kişiler hangi bankada gümüş hesabı açılabilir sorusunu sıklıkla yöneltiyor. Gümüşe yatırım yapmak için mutlaka bilmeniz gereken detaylar şu şekilde sıralanıyor.

Gümüş Yatırımı

Gümüşe yatırım yapmanın birden fazla yolu vardır. Fiziksel olarak gümüş almak, bankada gümüş hesabı açtırmak, borsada yatırım fonu üzerinden alım yapmak gibi yollar bu bağlamda karşınıza çıkar. Fiziksel gümüş almak maliyet bakımından zahmetli olduğundan dolayı vatandaşların aklına bankada gümüş hesabı açmak sıklıkla geliyor. Buna göre bankada vadeli veya vadesiz seçenekler üzerinden gümüş hesabı açabilir, maliyeti kısarak çok daha karlı bir şekilde gümüş yatırımı yapabilirsiniz.

Gümüş Hesabı Nedir?

Gümüş, ziynet eşyaları arasında en değerlilerden biridir. Dijital bankacılık üzerinde de gümüş hesabı açarak yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Uzun vadeli olarak kazançlı yatırım yolları arasında bulunan bu işlem yatırımı daha güvenilir ve pratik hale çekmektedir. Gümüş mevduat hesabı açtıktan sonra gümüş alım satım işlemini bu hesap üzerinde kısa süre içinde yapabilirsiniz. Gümüş hesabı açtıktan sonra Amerikan doları veya TL üzerinden gümüş alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğinizde ise bankanıza danışarak gümüşü fiziksel olarakta alabilirsiniz. Gümüş hesabı açtıktan sonra bu hesapta takibi anlık olarak yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. 100 bin TL’ye varan gümüş hesap yatırımları TMSF tarafından güvence altına alınır. Bu nedenle herhangi bir kuşkuya gerek olmadan gümüş yatırımlarınızı rahatlıkla yönetmeye devam edebilirsiniz.

Gümüş Hesabı Açmak

Gümüş hesabı açtığınızda bazen çeşitli bankalar fiziksel olarak gümüş vermeyebilir. Bu durumda bankaya hesap açmadan önce danışarak fiziksel gümüş almanın mümkün olup olmadığını sormalısınız. Gümüşlerin belli bir tutar kadarı mevduat güvencesi altında bulunur. Gümüş alım ve satım işlemlerini çeşitli kanallar üzerinden çok daha basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için bankanın internet bankacılığı, cep şubesi, bankamatikleri veya telefon bankacılığını kullanmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar (0)