banner1518

banner1567

banner1334

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Göz Altı Morluklarına Kesin Çözüm

Herhangi bir sebepten dolayı gözaltı morluğu sorunu yaşıyorsanız, uygulanacak olan bazı tekniklerle bu sorundan kurtulabilir ve gözaltı morluklarınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Genel 09.02.2021, 11:31
94
Göz Altı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morluklarının varlığı birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Gözaltı morluklarının oluşumunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Çevresel faktörler ve genetik faktörler en belirleyici unsurlardır.

Kişinin cilt yapısına bağlı olarak ortaya çıkabilen ve açık renk tenine sahip olan kişilerde daha çok belirgin olan gözaltı morluklarını kemik yapısı da etkilemektedir. Birçok kişi gözaltı morluklarıyla yaşamak zorunda olduğunu düşünse de morlukları giderebilmek için uygulanabilecek teknikler vardır. Göz altı morluklarından lazer uygulamaları, mezoterapi ve dermaroller yardımıyla kurtulabilirsiniz.

 Özellikle gözaltı çukurları belirgin olan kişilerde daha net ortaya çıkabilen gözaltı morluklarını etkileyen en önemli unsur kansızlıktır. Bundan dolayı kansızlık sorunu yaşamadığınızdan emin olun. Eğer kansızlık yaşıyorsanız, gerekli tedaviyi görerek gözaltı morluklarınızın koyu görünümünü azaltabilirsiniz. Bununla birlikte bazı alerjik hastalıklarda gözaltı morluklarını daha belirgin hale getirmektedir. Göz çevresinde bulunan damarlardaki kan da yine gözaltı morluklarını ortaya çıkarabilmektedir. Bu tip sorunlarda tedavi daha kolay olabilmektedir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı morluklarına kesin çözüm arıyorsanız, tercih edebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Mezoterapi yöntemiyle ortalama 5-6 seansta gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. Gözaltı morlukları için uygulanabilecek diğer bir tedavi yöntemi dermaroller yöntemidir. Dermaroller uygulamasından sonra kullanabileceğiniz ürünlerle gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. Böylece gözaltınızdaki koyu renklerden ve torbalardan kurtulabilirsiniz.

Lazerle gözaltı morluğu tedavisi yöntemi de en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Özellikle pigmentasyon bozukluklarının neden olduğu gözaltı morluklarında tercih edilen lazer yöntemi ile morlukların rengi kısa sürede açılabilmektedir. Bu yöntemle derinin altındaki bağ dokusu güçlendirilir ve gözaltı daha kalın bir hale getirilerek morlukların görünümü de azaltılmış olur. Gözaltı morluğunuzun durumuna göre ortalama 3-4 seansta gözaltı morluklarınızda belirgin bir azalma olacaktır. Birer ay arayla uygulanacak seanslarda hafif kızarıklık yaşanabilir. Uzman bir dermatolog ile görüşerek gözaltı morluklarınız ve tedavi yöntemleri hakkında görüşebilirsiniz. Gözaltı morluklarında tedavi yöntemi tercihinde en net kararı verecek olan doktorunuzdur.

Yorumlar (0)