banner1223

Gören fotoğraf çektirdi

Denizli'de yaşayan Hidayet Çiftçi (76) ve kardeşi Süleyman Çiftçi'in (73) kardan yaptığı eskimoların 'iglo'larına benzetilen ev yöre halkının ilgisini çekti.

Denizli'nin Çameli ilçesinde  etkili olan yağışla birlikte Kınıkyeri Mahallesi'nde kar kalınlığı yaklaşık 30 santimetreyi buldu.Mahallede kahve işleten Hidayet Çiftçi ile Süleyman Çiftçi kardeşler,  iş yerlerinin önündeki bahçeye, Eskimoların 'iglo'larının benzeri ev yaptı.


Çiftçi kardeşler, yaklaşık 1,5 metre yüksekliğinde ve 1 metre genişliğindeki evin giriş kısmını açık bırakırken, içerisine de tabure ve masa koydu.İki kardeş, kahve yerine kardan yapılan eve girenlere burada çay, kahve ve meşrubat satışı yapmakta.

Mahallelinin bu evlere gösterdiği ilgi iki kardeşi mutlu ederken, içerisinde Türk bayrağı asılı kardan evin önünde herkes bol bol fotoğraf çekiyor.

İki kardeş "Kahvehanemize gelenlerden, içeriye girmek yerine bahçeye çıkarak içinde oturmak isteyenler oluyor. Sırayla girerek çay içmek istiyorlar. Eriyinceye kadar çay, kahve servisi yapmaya devam edeceğiz. Kar yağışı devam ederse, kardan evden 4-5 tane daha yapmayı düşünüyoruz" açıklamasında bulundu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148