banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Genç kızı ormanlık alana götürüp defalarca...

Antalya'da 18 yaşındaki genç kızı ormanlık alana götüren ve defalarca darp ettikten sonra parasını almaya çalışan 6 sanıktan 3'ünü yargılanmasına başlandı. 

Genel 14.05.2019, 12:56 14.05.2019, 13:01 Ceylan
Genç kızı ormanlık alana götürüp defalarca...

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Amina Sufiyeva, Yasin Kamay ve Mehmet Can Yörük ile birlikte mağdur S.D. ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada yaşadıklarını anlatan mağdur S.D., sanıkların otomobiline eve bırakmaları için bindiğini belirtti. S.D., sanıkların kendisini kandırarak ormanlık alana götürdüğünü söyledi. Ormanlık alana gelindiğinde S.D.K., Sufiyeva ve M.S.'nin kendisini tekme tokat darp ettiğini anlatan S.D., bu sırada Yörük'ün de yaşananları cep telefonuyla kaydettiğini beliertti. S.D., son olarak Kamay'ın kendisini tokatlamaya başladığını ve aracından "sallama"  diye tabir dilen döner bıçağını çıkararak boğazına dayadığını aktardı.

S.D., mahkemede şu ifadeleri kullandı:

"Yasin, bıçak boğazımdayken "Bir daha benim ağzımdan Amina ile konuşacak mısın?' gibi sözler söyleyerek beni tehdit etti. 'Biz burada ilk kez adam kesip biçmiyoruz. İlk defa adam dövmüyorum, ben kasabım. Eğer bu olup bitenleri ailene söylersen, seni buraya aynı şekilde getirir, doğrayıp gömerim.' dedi. Daha sonra 'Akşam 20.00'da hazır olacaksın, benim bir arkadaşım var onunla bir iş halledeceksiniz. Ona zevk verdireceksin. Gelmezsen evinden zorla çıkartırım.' dedi. Ardından sanık Yörük ile beni orada bırakıp gittiler." 

Aracına bindiği Yörük'ün ise başına silah dayayarak 'Seni burada öldüreyim mi?' diyerek tehdit ettiğini, tokat atarak boğazını sıkmaya çalıştığını anlatan S.D, bunun üzerine otomobilden inip çığlık atarak kaçtığını dile getirdi. S.D, bir borcu olmamasına rağmen sanık Sufiyeva'nın kendisinden önce 100, 200, 300 lira istediğini belirtti.

'Amina'yı bırak gel benimle konuş'

Sanıklardan Amina Sufiyeva ise, S.D.'nin sosyal medya üzerinden erkek arkadaşı Yasin Kamay'a 'Amina'yı bırak, gel benimle konuş' dediğini iddia ederek, bu mesajı görünce sinirlendiğini belirtti. Kamay'ın telefonundan S.D.'ye mesaj atarak buluşma ayarladığını söyleyen Sufiyeva, mağdurun ormanlık alana götürülmesindeki asıl nedenin ise S.D.'nin sanıklardan S.D.K.'yı ağabeyine dövdürmesi olduğunu iddia etti. Sufiyeva, mağduru gasbetmediklerini öne sürerek, S.D. ile daha önce apartman temizliği işine gittiklerini, bu işten alacağı olan 100 lirayı istediğini savundu. 

'Askere gidecek arkadaşım var, onun gönlünü edeceksin'

Sanık, erkek arkadaşını suçlayarak, "Yasin, S.D'ye 'Benim askere gidecek arkadaşım var, onun gönlünü edeceksin. Saat 8'de hazır ol' dedi. Daha sonra mağduru Mehmet Can Yörük'ün aracına bindirip bölgeden uzaklaştık." dedi. 

Suçlamaları kabul etmedi

Sanıklardan Yasin Kamay ise üzerine atılan suçlamaları kabul etmedi. Kamay, olayın borç alacak meselesi yüzünden çıktığını ileri sürdü. Arabadan döner bıçağını yaşananları yatıştırmak için çıkardığını iddia eden Kamay, kimseyi tehdit etmediğini savundu. Sanık Mehmet Can Yörük de suçlamaları kabul etmedi ve S.D'yi tabanca doğrultarak tehdit etmediğini öne sürdü. Mahkeme heyet, sanıklar Amina Sufiyeva, Yasin Kamay ve Mehmet Can Yörük'ün tutukluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. 

Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58