banner1320

Fuhuş için anlaştılar ve...

Bir kişi fuhuş için gittiği evde kadınla anlaştı, ardından da kadının ağabeyi rolünde eve gelen kişiler tarafından gasp edildi. şahsın 3 bin 500 lirasını gasp eden 2'si küçük yaşta 5 kişi gözaltına alındı.

banner1314

H.S. (30) isimli şahıs, internet üzerinden fuhuş maksadıyla Defne S. adlı kadın ile iletişim kurdu. Konuşmanın ardından İzmit Alikahya Atatürk Mahallesi’ndeki eve giden H.S., evde bulunan 2 kadınla yeniden fuhuş pazarlığına girdi. Pazarlık esnasında bir anda kadınların abisi rolünde eve gelen 3 erkek, kadınları başka odaya alarak H.S.’yi bıçak ve silahla tehdit ederek cebindeki 550 TL’yi gasp etti. Ardından da H.S.’nin cüzdanındaki kredi kartını alan 3 kişiden 2’si bankamatiğe giderek kartlardan 5 bin TL çekti. Parayı çeken şahısların eve dönmesinin ardından da H.S. evden gönderildi.

Olaydan bir gün sonra H.S. polise giderek şahıslar hakkında şikayetçi oldu. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, gerçekleştirdikleri incelemede şahısların Atatürk Mahallesi’nde başka bir evde kaldıklarını belirledi. Eve baskın gerçekleştiren polis, internetten fuhuş pazarlığına giren Defne kod adlı F.Ç. (24), M.Ç. (20), K.E. (22) ve 18 yaşından küçük N.G. ve S.T.’yi gözaltına aldı.


Emniyete götürülen şahıslar, sorgularında suçlamaları reddetmedi.  Şahısların daha önce benzer olaylar hakkında haberleri okudukları, para ve kalacak yerlerinin olmaması sebebiyle de birkaç kez aynı şekilde fuhuş amaçlı gelenleri gasp ettiklerini söyledikleri belirtildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 kişi, Kocaeli Adliyesine gönderildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300