banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Fotoğraf stüdyosunda skandal: Çıplak görüntülerini...

banner1357

Yalova'da fotoğraf stüdyosu sahibi İsmail K. (40), gizli kamera yardımıyla kadın çalışanları ile müşterilerinin soyunurken görüntülerini çektiği iddiasıyla gözaltına alındı. Serbest bırakılan İsmail K.'nın dükkanının tabelası sökülürken, camları gazete kağıdıyla kaplandı. 

Genel 09.10.2019, 13:48
Fotoğraf stüdyosunda skandal: Çıplak görüntülerini...
banner1353
banner1375

Yalova Fatih Caddesi'nde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere ve iddialara göre fotoğraf stüdyosu sahibi İsmail K., çalışanları ile bazı müşterilerinin giyinip soyundukları bölüme gizli kamera yerleştirdi. Bu durumu fark eden işçiler, durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, İsmail K.'yı evinde gözaltına aldı. Şüpheli İsmail K., ifadesinde dükkanında gizli kamera olduğunu, kayıt yaptığını ancak özellikle kadın çalışanların çıplak görüntülerini çekmeyi amaçlamadığını söyledi. Şüpheli İsmail K., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AKSİYON KAMERA İLE GİZLİ ÇEKİM YAPIYOR'

Fotoğraf stüdyosu çalışanı Cem Özyurt, olayın meydana geldiği iş yeri önünde açıklamada bulunarak durumu nasıl fark ettiklerini anlattı. Özyurt, "Aksiyon kamera ile gizli çekimler yapıyor. Kızlar soyunmaya girdiğinde başlatıyor. Biz bunu fark ettik. Polisler gece aldı. Mahkemede, adli kontrol şartıyla serbest kalıyor. Biz bunu anlamış değiliz. Dün geceden beri halkın tepkisi var. Bu adamın cezasını bulmasını istiyoruz. Halkın vicdanında zaten mahkum. Ama biz onun tutuklanmasını istiyoruz" dedi.

'SAVCILIĞA İTİRAZDA BULUNACAĞIZ'

Mağdurlardan Hilal Ö. ise "Biz Yalova Üniversitesi’nde İletişim Sanatları Bölümü’nde okuyoruz ve kendimizi geliştirmek için fotoğraf stüdyosunda çalışıyoruz. Part-time geliyorduk. Hafta sonları geliyorduk. Düğünlerde çekimlere gidiyorduk. Biz böyle bir şey beklemiyorduk. Biz çocuğunu, ailesini tanıyoruz. Böyle bir şey kesinlikle beklemiyorduk. Bizim videolarımızın bu şekilde çekilmesi etik değil. Benim mahremim ve özel hayatım. Kötü bir tepki vermek istemedik. Biz böyle insanların dışarıda serbest gezmesini istemiyoruz, tutuklu yargılanmasını istiyoruz. Tek isteğimiz bu. Savcılığa itirazda bulunacağız. Dışarıda elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyoruz" dedi.

İsmail K.'nin evli ve 1 çocuk babası olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)