banner1496

banner1345

banner1334

Esrarengiz ölüm

banner1357

İki yıl önce çalıştığı gemiden kaybolan Kadir Köroğlu'nun ablası, yaptığı açıklamada “Kardeşim gemide görmemesi gereken kaçak yolcuları gördüğü için öldürüldü” dedi.

Genel 04.12.2019, 09:48
121
Esrarengiz ölüm
banner1353
banner1375

Çalıştığı gemi açık denizdeyken esrarengiz şekilde kaybolan elektrik teknikeri Kadir Köroğlu’nun ailesi, cinayet şüphesiyle olayın araştırılmasını istiyor. Kaybolmasından sekiz saat önce gemide terör örgütü mensuplarını gördüğünü söyleyen Köroğlu’nun öldürülerek denize atıldığını ileri süren ablası Mine Köroğlu, “Görmemesi gereken kaçak yolcuları gördüğü için öldürüldü” dedi. Karada yeteri kadar para kazanamadığını düşünerek gemilerde elektrik teknikerliğine başlayan İskenderunlu denizci Kadir Köroğlu, 2017 Haziran’da “M/V Gündem Azra” isimli genel yük gemisiyle anlaştı.

Baskı gördüğünü yazdı

İzmit Körfezi çıkışlı yük taşıyan gemiyle ilk seferi için 10 Haziran’da yola çıkan Köroğlu, aynı gün dayısı Alican Polat’a şaşırtıcı mesajlar gönderdi. Köroğlu, gemide FETÖ kitaplarını açıkta okuyan kişiler olduğunu, kamarasına izinsiz girdiklerini ve baskı gördüğünü yazdı. Gemi Marmara Denizi’nde seyrettiği için ertesi gün ayrılmak istediğini kaptana bildirdiğini söyleyen Köroğlu, esrarengiz şekilde ortadan kayboldu.

Gemi kaptanı, “Yunanistan’ın Neo Kavali limanına boş olarak gidiyorduk. Yalova açıklarında gemiye alışamadığını ve inmek istediğini söyledi. Maddi sorunları olduğunu ve İstanbul’da yanında kaldığı kişiyle arasının bozulduğunu önceden söylemişti. Hafta sonu olduğu için ertesi gün inebileceğini söyledim. Ertesi gün mesai arkadaşı uyandıramadığını söyledi. Kilitli kamarasına girerek aradık ama bulamadık. Sefer ihtiyacı için bize yanaşan iki bota kaçak binip gittiğini düşündük. Ama bulunamadı şeklinde ifade verdi.

Ablası Mine Köroğlu, 2.5 yıl önce meydana gelen olayın ardından dava açılmadığını, dosyanın halen savcılıkta beklediğini belirterek, şunları söyledi: “Kardeşim gemide terör örgütü elebaşı Gülen’e ait kitaplar okuyan kişiler olduğunu belirtmişti. Gemidekiler bot kiralayarak kaçtığını öne sürüyor ama kapısını kilitli buluyorlar. Bir insanın sığamayacağı kadar küçük pencereden (lomboz) kaçması imkânsız. Bence görmemesi gereken olaylara şahit oldu. Hatta Yunanistan’a kaçak giden terör örgütü mensupları bile olabilir. Gemideki kameralar neden bozuk? Bizce, kardeşimi gördüğü bir şeyden dolayı öldürdüler. Olayın peşini bırakmayacağız.”
 

Yorumlar (0)
16°
açık
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:44
Güneş 05:27
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:54
Yatsı 21:30