Eşini denizin ortasında bırakıp yardım isteyecekti ama...

Bursa Mudanya'da botla denize açılan karı koca, fırtına çıkınca mahsur kaldı. Fırtına nedeniyle denize atlayan ve kıyıya kadar yüzerek yardım istemeye çalışan adam boğularak hayatını kaybetti. 

Eşini denizin ortasında bırakıp yardım isteyecekti ama...
banner1314

Bursa'nın Mudanya ilçesi Eşkel'de meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre ilçede kafe işleten 40 yaşındaki Çetin Bekil ile eşi Didem Bekil, dün akşam 17:00 sularında balık tutmak ve gezinti yapmak için botla denize açıldı. Denize açılmalarının üzerine fırtınaya yakalanan çift denizde mahsur kaldı. Etrafa el sallayan çift, yardım edecek kimseyi bulamayınca son çare olarak Çetin Bekil denize atladı. Bekil, yüzerek kıyıya kadar gitmeyi ve yardım istemeyi düşünürken, denizin kabarması nedeniyle boğularak hayatını kaybetti. Eşinin hayatını kaybetmesinin ardından fırtınanın ortasında botla bir başına kalan Didem Bekil ise, akşam saatlerinde 19:30 sularında botun bir vatandaş tarafından fark edilmesi üzerine kurtarıldı. 

Arama çalışmasına katılan helikopter, sahilden 2 mil açıkta Didem Bekil'i ve mahsur kaldığı botunu fark etti. Sahil güvenlik ekipleri ise hemen Didem Bekil'in yanına giderek kurtardılar. Mudanya Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Didem Bekil'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Kayıp olan eşi Çetin Bekil'i arama çalışmaları ise sabahın ilk ışıklarıyla sahil güvenlik, askeri helikopter, deniz polisi ve jandarmanın katılımıyla yeniden başladı. Çetin Bekil'in cansız bedeni saat 11.30 sıralarında bulunarak Mudanya iskelesine getirildi. 

Eşinin acı haberini alan Didem Bekil gözyaşlarına boğuldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308