banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1324

Erken seçim olacak mı? AK Parti'den açıklama

banner1357

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefetin erken seçim çağrılarına ilişkin olarak "Cumhurbaşkanımız erken seçimle ilgili özel bir değerlendirme yapmadı ama her seferinde 2023 seçimlerine hazırlık konusunda talimatları oluyor. Cumhur İttifakı için erken seçim söz konusu değildir. Sayın Bahçeli net bir şekilde açıklamıştır." diye konuştu.

Genel 13.10.2020, 18:07
112
Erken seçim olacak mı? AK Parti'den açıklama
banner1353

Çelik'in açıklamasından satır başları:

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız 18 Ekim'de Şırnak, 24 Ekim'de Kayseri, 25 Ekim'de Malatya il kongrelerimize katılacak

HATAY'DAKİ YANGIN

Terör örgütü PKK'nın yangın üzerinden propaganda yapmasını lanetliyoruz. Ekolojik terör konusunda teyakkuz halindeyiz. PKK'nın tek ideolojisi Türkiye düşmanlığıdır. PKK, Türkiye düşmanlığı isteyen herkese hizmet sunuyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçildi. İlk adım 21 Eylül'de atıldı. Hijyen ve sosyal mesafeye uyma bakımından iyi bir standart geliştirildiğini görüyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından iyi tedbirler alındı. Öğrencilerimiz haftanın iki gününde okullarda olacaklar. Bilim Kurulu tavsiye kararları ile süreç yürütülüyor. Velilerimizin rızası çok önemli. Burada esnek bir model var. İstemeyen velilerimize esneklik sağlanıyor, devamsızlık sayılmıyor. Buradaki süreci güçlü bir şekilde takip ediyoruz.

DOĞU AKDENİZ'DEKİ GELİŞMELER

Türkiye'ye tansiyonu yükselten taraf diyenler, Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de provokatör olduğunu çok iyi biliyor ama mahalle dayanışması içinde konuşmaya devam ediyorlar. Sorunları diplomatik yollarla çözmek istiyoruz.

KAPALI MARAŞ'IN AÇILMASI

Kapalı Maraş'ın açılmasınI, BMGK kararının ihlali olarak sunuyorlar. Bu ciddiyetsizliktir. Bu bölge Kıbrıs Türklerine aittir. Kıbrıs Türklerinin söylediğini dışında kimsenin müdahale hakkı söz konusu olamaz. Buradaki gerçek durum, adadaki gerçekliktir. Yunanistan Dışişleri Bakanı, müzakerelerin kesilmesiyle ilgili Türkiye'yi suçlayan bir söz söyledi. Bu baştan aşağı yalan. Yunanistan istediği için görüşmeler durdu. Ayrıca istikşafi görüşmelerde iki ülke arasında birbiri ile görüşmede, tüm konuların çözüme bağlanması hedeflenmişti.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Cumhurbaşkanımız erken seçimle ilgili özel bir değerlendirme yapmadı ama her seferinde 2023 seçimlerine hazırlık konusunda talimatları oluyor. Cumhur İttifakı için erken seçim söz konusu değildir. Sayın Bahçeli net bir şekilde açıklamıştır. Sayın Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın adayının sayın Cumhurbaşkanımız olduğunu ifade etmiştir. Bu açıklama için sayın Bahçeli'ye, MHP camiasına bir kez daha teşekkürlerimiz iletiyoruz. Erken seçim vatandaşın ne işine yarayacak? Seçim demek siyasetçinin enerjisini başka alana ayırmak demek.

Yorumlar (0)