banner1518

banner1567

banner1526

banner1571

banner1496

banner1534

Erdoğan'dan sosyal medya tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sosyal medya şirketlerinin baskısına boyun eğmeyeceğiz. Cezalar kesilmeye başlanınca kuzuya döndüler" dedi.

Genel 13.01.2021, 20:55
214
Erdoğan'dan sosyal medya tepkisi

Erdoğan'dan sosyal medya tepkisi

Sosyal medya şirketlerinin kendilerini hukukun üzerinde gördüklerini söyleyen Erdoğan, "Geldiğimiz noktada dijital diktatörlüğe ve siber zorbalığa verdiğimiz hukuk mücadelesinin önemini daha iyi anlıyoruz. Devletin görevi, vatandaşlarının özgürlüğünü korumak, güvenlik, huzur, hak ve hukukunu temin etmektir. Genci, yaşlısıyla 83 milyonun tamamına karşı sorumluyuz. Ülkemiz sınırları içinde teröre izin vermiyorsak, sanal dünyada da terör propagandasına müsaade edemeyiz.İnsanların dolandırıldığı, tacize uğradığı, onurlarının çiğnendiği bir sanal dünyaya asla teslim olmayacağız. Özgürlük kılıfı altında yalan haber, hakaret, tehdit, provokasyonların kol gezdiği bir iklime Türkiye'yi terk etmeyeceğiz. Kendilerini hukukun üstünde gören sosyal medya şirketlerinin baskılarına boyun eğmeyeceğiz" dedi.

CEZALAR KESİLİNCE KUZUYA DÖNDÜLER

Yabancı uygulamalarda çifte standartların yaygınlaştığını belirten Erdoğan, "Bak şimdi cezalar kesilmeye başlayınca onlar da kuzu olmaya başladılar, ödeyeceksin. Batı'da nasıl ödüyorsan burada da ödeyeceksin. Son dönemde bazı uluslararası şirketlerin de içinde yer aldığı skandallar, bu konuda ne kadar dikkatli ve hassas olmamız gerektiğini göstermiştir. Yabancı uygulamaların kişisel veriler konusundaki çifte standartları, BiP gibi mesajlaşma uygulamalarının kullanımı yaygınlaşıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde bu alanda yeri ve milli altyapımızın gücünü arzu ettiğimiz seviyeye çıkartacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)