banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Emniyet'ten "ByLock listesi" haberine yalanlama!

Emniyet Genel Müdürlüğünce, bazı basın yayın organlarında yer alan "215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği"ne dair haberin, genel bilgilerin bulunduğu kısımlar dışında tüm ayrıntılarıyla gerçek dışı olduğu kaydedildi.

Son Dakika 04.05.2017, 21:48 04.05.2017, 21:54
454
Emniyet'ten "ByLock listesi" haberine yalanlama!

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamada,  bugün bazı basın yayın organlarında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele  Daire Başkanlığının adının zikredildiği, "215 bin kişilik ByLock listesinin  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği"ne dair haber yer aldığı ifade  edildi.

Haberin, genel bilgilerin yer aldığı kısımlar dışında tüm  ayrıntılarıyla gerçek dışı olduğu belirtilen açıklamaya şöyle devam edildi:

  "Halka doğru bilgi verme kanallarını kullanmak durumunda olan medya  kuruluşları, bilerek ya da bilmeyerek yaptıkları bu haberler ile milletin ve  devletin bekası için büyük önem taşıyan bu soruşturmaların mecrasından  saptırılmasına sebep olmaktadırlar. Tarafımızca yapılacak bilgilendirmeler  dışındaki her türlü bilgi ve belge, yönlendirmeye açık ve kamuoyunu yanıltıcı  olacaktır. Bu nedenle, üzerimize düşen kısımlarla ilgili olarak kamuoyuna yapılan  açıklamalar dışındaki açıklama ve bilgilendirmelere itibar edilmemesi,  soruşturmaların selameti açısından büyük önem arz etmektedi.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)