banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Dünyayı sarsan görüntüler! Şok açıklama...

ABD'de bir yolcunun yaka-paça uçaktan indirildiği görüntülerin sosyal medyada büyük tepki çekmesinin ardından ABD'li United Airlines şirketinin CEO'su Oscar Munoz, personeli savundu.

SON DAKİKA 11.04.2017, 15:56 11.04.2017, 16:00
175
Dünyayı sarsan görüntüler! Şok açıklama...
banner1375

Sosyal medyada büyük tepki toplayan olayda, havayolu personeline yer açmak için dört yolcudan uçaktan inmeleri talep edilmiş, yolculardan birinin uçağı terk etmek istememesi üzerine ise yolcu uçaktan yerlerde sürüklenerek çıkartılmıştı.
Kendisini uçaktan indirmek isteyen yetkililere "Uçaktan inmiyorum. Ben doktorum ve yarın sabah görmem gereken hastalarım var" dediği öğrenilen yolcunun, kimliği ve mesleği henüz teyit edilmedi.
Chicago Havacılık Departmanı ise olaya dahil olan üç havalimanı güvenlik görevlisinden birinin zorunlu izne çıkarıldığını açıkladı.Munoz, şirket çalışanlarına yolladığı e-postada uçaktan çıkartılan yolcunun kavgacı tavırlar sergilediğini iddia etti ve "Yolcu koltuğundan kendi rızası ile kalkmayı reddederek uçuş ekibine havalimanının güvenlik görevlilerini çağırmaktan başka şans bırakmadı" dedi.
Munoz, böyle bir olay yaşandığı için üzgün olduğunu ancak uçakta havayolu personeline yer kalmadığı durumlarda yolcuların başka bir sefere aktarılmasının 'standart bir uygulama' olduğunu söyledi.

Kaynak:Vatan
 

Yorumlar (0)