Down sendromlu gençler pizza yapmayı öğrendi

SAMSUN (AA) - Atakum Belediyesi tarafından kurulan Down Kafe'de, Down sendromlu gençler pizza yapmayı öğrendi.Atakum Belediyesi Down Kafe'de, düzenlenen etkinlikte, pizza ustaları Down sedromlu gençlerle bir araya geldi. Ustalar, Down sendromlu...

Down sendromlu gençler pizza yapmayı öğrendi

SAMSUN (AA) - Atakum Belediyesi tarafından kurulan Down Kafe'de, Down sendromlu gençler pizza yapmayı öğrendi.

Atakum Belediyesi Down Kafe'de, düzenlenen etkinlikte, pizza ustaları Down sedromlu gençlerle bir araya geldi. Ustalar, Down sendromlu gençlere pizza yapmanın inceliklerini gösterdi.

Etkinliğe katılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Down sendromlu gençlerin istihdama ve sosyal hayata kazandırılması amacıyla açtıkları kafenin kısa sürede başta Atakumlular olmak üzere tüm şehir tarafından destek gördüğünü söyledi.

Atakum Belediyesi olarak engelsiz bir ilçe için çalışmalar sürdürdüklerini belirten Taşçı, şunları kaydetti:

"Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği, onlara yönelik projeler üretiyor ve bu projeleri öncelikli olarak hayata geçiriyoruz. Bu anlamda Atakumlu hemşehrilerimiz de esnafı, çalışanı, emeklisi, öğrencisiyle bizlere büyük destekler veriyor. Bu desteklerden güç alarak ilçemizdeki tüm dezavantajlı gruplara ulaşıyor, onlar için Down Kafe, Sağır Kafe ve Otizm Park gibi projeler üretiyoruz. Atakum Belediyesi olarak engelsiz bir Atakum için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826