banner673
banner595

Doğa Koleji Klasik Kalıpların Dışına Çıkarak Eğitim Veriyor

Doğa Koleji Kurumsal İletişim Direktörü Esra Çabukcan, “her Şey; Eğitimin Sınıflarda Dört Duvar Arasında Değil De Doğayla İç İçe Açık Alanlarda Özgürce Ve Keyifle Yapıldığı, Çocuklarin Görerek, Yaşayarak Ve Eğlenerek Öğrendiği, Okula Gitmenin Sıkıntı Değil Mutluluk Verdiği, Bir Eğitim Düşüyle Başladı” Diyerek Doğa Koleji’nin Başarısını Özetledi.

Doğa Koleji Klasik Kalıpların Dışına Çıkarak Eğitim Veriyor

Doğa Koleji Kurumsal İletişim Direktörü Esra Çabukcan, “her Şey; Eğitimin Sınıflarda Dört Duvar Arasında Değil De Doğayla İç İçe Açık Alanlarda Özgürce Ve Keyifle Yapıldığı, Çocuklarin Görerek, Yaşayarak Ve Eğlenerek Öğrendiği, Okula Gitmenin Sıkıntı Değil Mutluluk Verdiği, Bir Eğitim Düşüyle Başladı” Diyerek Doğa Koleji’nin Başarısını Özetledi.

14 Mayıs 2015 Perşembe 15:04
Doğa Koleji Klasik Kalıpların Dışına Çıkarak Eğitim Veriyor
banner730
Doğa Koleji Kurumsal İletişim Direktörü Esra Çabukcan “Her şey; eğitimin sınıflarda dört duvar arasında değil de doğayla iç içe açık alanlarda özgürce ve keyifle yapıldığı, çocukların görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğrendiği, okula gitmenin sıkıntı değil mutluluk verdiği, bir eğitim düşüyle başladı” diyerek Doğa Koleji’nin başarısını özetledi.
Türkiye’de 13 yıldır klasik kalıpların dışına çıkarak eğitim sektörünü ‘marka’ kavramı ile tanıştıran Doğa Koleji, yeni dönemde ülkemizin en büyük reklam ajansı Y&R ile anlaştı.
Dünya standartlarında verdiği eğitim modelini yurt dışındaki ülkelere bile ihraç eden Doğa Koleji artık herkes tarafından bilinen marka gücünü bir adım daha ileriye taşıyarak sektörü yeni nesil eğitim modeli ile tanıştırıyor.
Yeni dönemde Doğa Koleji reklam stratejisini: ‘Yerel değerlere bağlı uluslararası vizyona sahip, global yeterlilikte eğitim görmeyi hedefleyen geleceğin liderlerini kendi ülkesinde yetiştirmek’ olarak belirledi. 2002 yılında, doğadan örnek alınarak geliştirilen dünyada benzeri olmayan Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile Bir Doğa Nesli Yetiştirmek amacıyla Beykoz Kampusünde atılan ilk adım bugün Türkiye ve dünyanın en büyük özel okullarından biri olmaya ulaştı. Türkiye genelinde, 104 kampüs ve 70.000 öğrenciye ulaşarak eğitim sektörünün liderlik tahtına oturan Doğa Koleji, sürekli kendini yenileyen proje ve çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Akademik Başarının yanı sıra, spor, sanat ve sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde sürekli var olan Doğa Koleji iletişim çalışmalarıyla da kamuoyunun dikkatini çekiyor.
Marka bebek adımlarını atarken işin başında yer alan Esra Çabukcan, yaklaşık 13 yıllık zaman sürecinde çok önemli çalışmalara imza attı.
Reklam çalışmalarının yanı sıra sürekli devam eden sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçiren Çabukcan, bu başarıyı “mutluluk” ilkesine bağladı. Doğa Koleji’nin reklam stratejisinde yeni bir döneme girdiğini belirten Çabukcan, Doğa Koleji olarak sektörde ses getiren reklam ve iletişim çalışmalarına imza attıklarını söyleyerek yeni dönemde markanın dünya standartlarının da üstüne çıkma hedefine vurgu yapacaklarını dile getirdi. Markalarının artık olgunluk dönemine ulaştığını anlatan Çabukcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurulduğumuz günden bu yana duyurduğumuz bütün hedeflere başarı ile ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Sadece ülkemizde değil dünya arenasında yakaladığımız akademik ve sosyal başarılarla artık marka algımızı çok daha yukarıya çıkartıyoruz. Bu yüzden iletişim ve reklam stratejimizi bu vizyonumuzla sentezleyeceğiz. Bu yolda gücünü kanıtlamış, çalışmaları ile Doğa Kolej’nin hızına ayak uydurabilecek, global perspektiften vizyonumuzla uyum içinde hareket edebilecek, birçok ödüle sahip reklam ajansı Y&R’ı partnerimiz olarak seçtik’ diyerek yeni reklam ajansını duyurdu.”
Çabukcan, “Eğitim dünyası içinde Doğa Koleji nasıl öne çıkıyor” sorusuna şöyle karşılık verdi: “Kurulduğumuz günden beri eğitimde yenilikçi yaklaşımlar vizyonumuzla hareket ediyor ve sadece eğitim modellerimiz ile değil okullarımızın ortamları ile de fark oluşturuyoruz. Türkiye’de bir ilk olarak konsept okullarımızı hayata geçirdik. Doğa Koleji’nin ilköğretimde uyguladığı eğitim modeli olan Doğa Konseptli Eğitim Modelimiz doğadan esinlenilerek geliştirilen eğitim konsepti. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada yankı uyandıran bu konseptle öğrencilerimiz her şeyi, yaparak ve yaşayarak; dünyanın en büyük öğretmeninden yani doğadan öğreniyorlar.”
Milenyumla birlikte dünyada birçok alanda büyük yenilikler yaşanmaya başladığını anlatan Çabukcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “t-MBA Eğitim Modeli bu yenilikçi eğitim anlayışımızın en güzel örneğidir. Doğa’da öğrenciler sadece üniversite sınavına hazırlanmaz. Bizim öğrencilerimiz üniversite ve iş hayatına hazırlanır. Gelecekte lider olmak istiyorsanız sadece iyi bir üniversitede okumak artık yeterli değil. Sizi hayata çok yönlü hazırlayan, algılarınızı açan bir lise eğitimi almak zorundasınız. İşte t-MBA Eğitim Modeli bunu veriyor. O kadar başarılı oldu ki bu eğitim modelimiz bugün ABD’den Rusya’ya, Azerbaycan’dan Brezilya’ya birçok ülkede 1300 okulda uygulanıyor. Her yıl artan sayıda okul bizden t-MBA uygulama hakkını alıyor. t-MBA Türkiye’den çıkan ve dünyaya yayılan tek eğitim modeli.”
Çabukcan, "Sosyal sorumluluk projeleri çalışmaları” hakkında da şu bilgiyi verdi: “Doğa Koleji olarak, kurulduğumuz günden bu yana çevre projelerinde, WWF-Türkiye, Greenpeace, Deniz Temiz TURMEPA, TEMA gibi Türkiye’nin ve dünyanın saygın kuruluşlarıyla işbirliği yaptık. Doğaya karşı sorumluluğumuzu bilerek, sorumluluk sahibi nesil yetiştirmek amacıyla WWF-Türkiye ile işbirliğimizi, çok kapsamlı bir proje ile sürdürdük. 2014 yılı itibariyle sokak hayvanları yararına düzenlediğimiz “Gözümüz Yollarda Kaldı” kurumsal sosyal sorumluluk projemizi HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma) ile birlikte yürütüyoruz. İlk etapta 1 TON MAMA desteğimizi HAÇİKO Derneği’ne sunduk. Mamalar, Türkiye’de en çok ihtiyacı olan 5 farklı bölgedeki (Kars, Ardahan, Eskişehir, İstanbul, Sakarya) hayvan bakım evlerine dağıtıldı. Kış ayları boyunca öğrencilerimizle birlikte barınak ziyaretleri gerçekleştirdik gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Öğrencilerimiz, soğuk havalarda sokaktaki canlar için mama, battaniye ve su desteğinde bulundu. Takipçilerimizin milyonları aştığı sosyal medya hesaplarımızdan da sokaktaki canlar için kamuoyunda farkındalık paylaşımları yaptık. Önümüzdeki dönemde ünlü isimlerin kamera karşısına geçeceği sokaktaki canları koruma, sahiplenme ve iyi davranmaya teşvik edeceği kamu spotu çekilecek."
Çabukcan, "Doğa Koleji olarak bu yıl iddialı bir reklam kampanyasına imza atacağınızı duyurdunuz. Bu yıl ki kampanyalarınızdan bahseder misiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Doğa Koleji’nin 2015 reklam kampanyalarını üçayaklı olarak kurguladık. İletişimin ilk ayağını oluşturan “Kayıttayız” kampanyası, okulumuzun erken kayıt dönemine işaret ediyor ve kendi stilinde bir “call to action” yaratıyor. Bugüne dek yapılan tüm “erken kayıt” kampanyalarından hem ton hem de söylem olarak hızla farklılaşan bu kampanyada, okulumuzun gerçek öğrencileri stüdyoda şarkı kaydederken görüntülendi. Bir kelime oyunundan ortaya çıkan bu esprili dil, bize öğrencilerimizin mutluluğunu ve enerjisini en iyi şekilde yansıtma şansını verdi. Onların özgüvenli, eğlenceli, çok renkli ve mutlu karakterleri, kampanyamızın sıra dışı tonunu oluşturdu. Türkiye’de ilk kez bir eğitim kurumu, moda ve eğlenceyi buluşturarak böyle bir iletişim tonu oluşturdu ve eğitimde önceliğin “iyi hissetmek” olduğunu vurguladı.
2015 iletişiminin ikinci ve diğer önemli adımının “Haydi Gel Bizimle Ol” kampanyası olduğunu anlatan Çabukcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kampanya erken kayıt döneminin hemen ardından velileri ve öğrencileri daha sıcak biçimde Doğa Koleji’ne davet ediyor ve kolejimizin eğitim modelleri ve konsept kampüsleriyle farklılaşan akademik gücüne işaret ediyor. Böylelikle bir önceki kampanyanın mesajını tamamlıyor ve güçlendiriyor. Bu kampanya dâhilinde sinemalarda gösterilen reklam filmi, Sezen Aksu ile modern bir klasiğe dönüşen “Haydi Gel Benimle Ol!” şarkısının Doğa Koleji versiyonuyla velilerle kurulan duygusal bağı artırıyor. Bu kampanyanın da farkı burada; yenilikçi eğitim teknikleriyle markamızın rasyonel gücü ve hayatımızda yer etmiş bir şarkıyla yine markamızın duygusal yönleri bir arada! 2015 iletişimimizin üçüncü adımında, sevgi, mutluluk, heyecan, enerji ve özgüvenle eğitimdeki farkımız netleştirdik. Doğa Koleji, yeni dönemlerde de sevgi ve heyecanla, her zaman gülümseten ve iyi hisler veren iletişim yapmaya devam ediyor. Bu yeni kampanyamızın temelini global standartlarında eğitim sunmamız oluşturuyor. Bizim en büyük hedefimiz beyin göçünü engellemek.”
İLKLERİ YAŞATAN OKUL
Çubukcan, Doğa Koleji olarak bilgiyi kullanan, özgür düşünen, evrensel değerlere açık, sanat ve kültürle iç içe dünya insanı olacak nitelikte bireyler yetiştirdiklerini belirterek “Reklam çalışmamızın 3. ayağı bu mesajları içeren ve ilkleri yaşatan bir okul olduğumuzu vurgulayan bir çalışma oldu” dedi.
Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner682