Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya’daki Terör Saldırısını Kınadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya’nın kuzeydoğusunda yer alan Baga kasabasındaki terör saldırısını şiddetle kınadı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya’daki terör saldırısı ile ilgili açıklamada, “Türkiye olarak,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya’daki Terör Saldırısını Kınadı
banner1314
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya’nın kuzeydoğusunda yer alan Baga kasabasındaki terör saldırısını şiddetle kınadı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya’daki terör saldırısı ile ilgili açıklamada, “Türkiye olarak, Nijerya’nın Kuzey-Doğusunda yer alan Baga kasabasındaki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Terörün her türüne karşı olan Türkiye, kardeş ülke Nijerya’nın acılarını en samimi duygularla paylaşmakta, Baga sakinleri başta olmak üzere tüm Nijeryalılara başsağlığı dilemektedir.
Masum insanların hunharca katledildiği terör saldırıları, herhangi bir din ya da medeniyetle bağdaştırılamayacağı gibi hangi gerekçeyle olursa olsun asla mazur görülemez. Bu menfur saldırı, uluslararası toplumun terör konusunda kararlı bir tavır sergileyerek etkin bir işbirliği yapmasının kaçınılmaz hale geldiğini teyit etmektedir.
Tüm dünyada derin üzüntüye neden olan son saldırılar, nefret söylemlerinin ve ötekileştirmelerin sona ereceği, karşılıklı saygıya dayalı bir barış ortamının tesisi için hepimize büyük görevler düştüğünü açıkça ortaya koymaktadır.
Nijerya’daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300