banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Döktükleri kanda boğulacaklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye olarak terörle mücadelede Hindistan'ın yanındayız.Terör örgütlerinin hedefi yıldırmaktır. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar döktükleri kanda boğulacaklar" dedi.

Son Dakika 01.05.2017, 14:24
123
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Döktükleri kanda boğulacaklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Başbakanı Modi ile görüşmesi sonrası ortak basın toplantısında konuştu. "Hindistan nüfusu, kaynakları ve ekonomisiyle stratejisiyle önemli bir konuma sahiptir" diyen Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle: "Türkiye olarak terörle mücadelede Hindistan'ın yanındayız.Terör örgütlerinin hedefi yıldırmaktır. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar döktükleri kanda boğulacaklar.

HEREF 10 MİLYAR DOLAR...

Türkiye, Hindistan'ın harekete geçirilmeyi bekleyen bir potansiyeli olduğuna inanıyor. İki ülke arasında temas ve ticaret hacmimizi arttırmalıyız. İki ülkenin ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmamız gerekiyor.  Paralarımızı kur baskısından da kurtarmanın gereğine inanıyoruz. İstişarelerimiz sırasında 15 Temmuz gecesi demokrasimize kasteden FETÖ hakkında ayrıntılı bilgi verdim. Bu dünyanın en tehlikeli en gözü dönmüş terör örgütlerindendir. Dost Hindistan'ın alacağı önlemlerle FETÖ'yü ülkesinden tamamen çıkaracağına inanıyorum. Bilhassa Avrupa'da kültürel ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının zehirli bir sarmaşık gibi toplum bünyesini sardığını görüyorum. Farklılıklarımızı bir tehdit değil zenginlik olarak görüyorum.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)