banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD-YPG açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hindistan seyahati öncesi konuştu.

Son Dakika 30.04.2017, 11:18
178
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD-YPG açıklaması

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamalardan satır başları: 

Ziyaretim sırasında bu akşam Hindistan'ın ileri gelen firmalarının yönetim kurulu başkanları ile görüşmem olacak.  Ekonomik ve ticari ilişkilerimizin yanı sıra, turizm, enerji, terörle mücadele alanlarında işbirliği alanlarını değerlendireceğiz. 

24 Nisan'daki hain saldırıda 25 Hint görevlisi hayatını kaybetti. Hindistan'ın acısını çok iyi anlıyoruz. Masumları katleden şer odaklarını da bu ziyaret sırasında etraflıca ele alacağız. 

SORU-CEVAP

ABD'Lİ ASKERLERİN YPG İLE YAN YANA GÖRÜNMESİ

ABD askerlerinin YPG ile nöbet tutmasına ve askerlerin YPG'li teröristlerin cenazelerine katılmasına ilişkin soruya Erdoğan; "16 Mayıs'ta ziyaretimde bu görüntüleri başkana ileteceğim.YPG paçavralarının olduğu konvoyda ABD bayrağının dalgalanması bizi üzmüştür. Trumpla bunu görüşeceğiz. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Karaçok'ta, Sincar'da ne olduysa artık bir bunlara devam etmek durumunda kalacağız. Bir gece ansızın gelebiliriz derken bunu kastediyoruz. Herhalde tarih vererek, haber vererek gelecek değiliz. Biz endişe ile yaşamaktansa onlar korku ile yaşasınlar.  TSK her an oralara gelebilir."

MHP'Lİ BAKANLAR YENİ KABİNEDE OLACAK MI?

Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben Cumhurbaşkanı olarak giremem ama ileride ne olur, ne biter, onu da şu anda söylemek yanlış olur. Sağlıklı bir şekilde yürüyen bir hükümet yapısı var. Ekonomide yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da hükümetimizin başarısı, bu başarıyı değerlendirme, sayın Başbakan'ın kendi tasarrufları her an olabilir. Bu tasarrufları Cumhurbaşkanı olarak da paylaşma imkanımız olacaktır. Buradaki yetki, Başbakan ve hükümete aittir. Bütün temennimiz ülkemizin geleceği için en hayırlı olay neyse, odur.  (GAZETE VATAN)

Yorumlar (0)