banner595

Cuma Günü Okunacak Dualar

Cuma günü okunacak dualar hangileri, Peygamber efendimizin okuduğu dilek duası ve sözleri, ile hayırlı cuma duası oku haberimizde!

Cuma Günü Okunacak Dualar

Cuma günü okunacak dualar hangileri, Peygamber efendimizin okuduğu dilek duası ve sözleri, ile hayırlı cuma duası oku haberimizde!

22 Ocak 2016 Cuma 09:27
Cuma Günü Okunacak Dualar
Cuma günü okunacak dualar, cuma günü en iyi şekilde değerledirmek isteyenlerin en çok ihtiyaç duydukları şeyler arasında yer alıyor. Cuma gününün bereketi ve hayrı Perşembe gününden başlar. Bu nedenle Perşembe günün akşamında da Cuma Gecesi olarak adlandırılır. İslam aleminde ve Müslümanlar için özel bir yer tutan cuma gününde ve gecesinde hangi dualar okurlar, zikirler yapılır, namazlar kılınır, ibadetler yapılır? Müslümanlar okudukları esmalar ile birlikte Allah CC. olan şükürlerini ibadet yaparak gösterirler. Cuma günü ve gecesinde yapacağınız ibadetlerde, dilenecek dualarda ve hacetlerde büyük kolaylık olması amacı Cuma günü okunacak dualar neler, Cuma günü hangi dualar okunur, Peygamber Efendimizin Cuma günü duası, Cuma günü okunacak esmalar, Cuma günü dilek duaları, hacet duası nasıl yapılır sizler için araştırdık. 
CUMA GÜNÜ OKUNACAK DUALAR HANGİLERİ
Cuma günleri İslam alemi için ayrı ve önemli bir yer tutar. Cuma günleri sevdiklerimize göderdiğimiz Cuma Mesajları ile dostlarımıza arkadaşlarımıza güzel dileklerimizi paylaşırız. Cuma günleri huzur, hoşgörü hakimdir. İnananlar  Cuma gününün ayrı bir bereketi olduğunu düşünürler. Bu sebeple her hafta bu günü ayrı bir bayram havasında yaşar ve değerlendiriler. Cuma günün ayrı bir özelliği de öğle namazı ile birlikte kılınan Cuma namazı olarak adlandırılan bir namaz kılınıyor olması. Cuma Namazı öğle namazı ile birlikte kılınır. Cuma namazı aynı zaman da Müslümanlar için önemli bir toplanma günüdür.

CUMA GÜNÜ HANGİ DUALAR OKUNUR İBADETLER YAPILIR, FAZİLETLERİ NELER

Cuma günü Duhan Suresini Zikreden her kimseye Cеnnеttе bir köşk verilir,
Cuma günü Aşağıdaki Duayı Tespih Eden her kimseyi Allahü Teâla Çirkin işlerden, Kaza ve musibetlerden korur,
Cuma günü çokça salavat zikredenin, seksen senelik günahları silinir,
Estağfirullahеlazim еllеzi la ilahе illa hüvеl hayyеl kayyumе vе еtubü ilеyh
Her Kim Cuma gecesi Kehf Suresini okursa, O müminin 2 cuma günü arasında yaptığı günahlar affedilir,
Cuma Gecesi Her Kim 2 Rekât Namaz kılarak, Fatiha ve Zilzal Suresini çokça okursa yaradan o kulunu kabir azabından ve kıyamet korkularından uzak tutar.
Cuma günü Yasin Suresini zikredenin, işlediği günahlar bağışlanır,
PEYGAMBER EFENDİMİZİN OKUDUĞU CUMA DUALARI

“Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, katına yükselmeyen (kabul olunmayan) amelden, huzur bulmayan kalpten ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım.” (Taberani)

“Allah’ım! Cehennem azabından, kabir azabından, Mesih ve Deccal’ın fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden Sana sığınırım.” (Kütüb-i Sitte)
El Ahzab Sûresi 56. ayet-i kerimede Allah-ü Teâlâ buyurmaktadır ki; “Gerçekten Allah ve melekleri Peygambere salât ederler, O’ nu överler. Ey iman edenler! Siz de O’nu övün ve O’na salât ve selam edin, O’ na gönülden teslim olun.”

“Lanetlik şeytandan Ulu Allah’a sığınırım. O tüm varlıkları hükmü altında tutar ve sınır¬sız derecede cömerttir.”

Allah’ım! Darlıktan ve üzüntüden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun sıkıntısından ve insanların baskısından sana sığınırım.” (Cem’ul Fevaid)

CUMA GÜNÜ OKUNACAK HACET DUALARI

Cuma günü 100 defa” “YA ALLAH” diye zikreden insanın bütün dilekleri kabul olur.

Cuma Günü Duaların Kabulü İçin Zikirler

Cuma Günü “YA VALİ” esmasını (1000) defa okuyan her işinde kolaylık görür.

Cuma günü “LA İLAHE İLLALAHÜ’L MELİKÜ’L HAKKU’L- MÜBİN” (200) defa zikreden Kişi Allah’tan ne isterse verilir.

Cuma gecesi “YA DARR” Esmasını (100) kere çekerse, düşmüş olduğu dertten kurtulur. Fakir ve düşkün kimseler buna devam etseler çok faydasını görürler.

Cuma Günü ” YA VELİYYÜ YA ALLAH” esmasını (1000) defa zikreden kişi her istediğine kavuşur.

Cuma namazından sonra 100 defa” YA GAFUR” İsmini okumaya devam eden kişi mağfirete nail olur ve şifa bulur.

Loading...
Son Güncelleme: 22.01.2016 09:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801