Çorum Belediyesi, bayram hazırlıklarını tamamladı

ÇORUM (AA) - Çorum Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için ek tedbirler aldı. Belediye Başkanı Zeki Gül, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların mezarlık ziyaretlerini rahat bir...

Çorum Belediyesi, bayram hazırlıklarını tamamladı

ÇORUM (AA) - Çorum Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için ek tedbirler aldı.

Belediye Başkanı Zeki Gül, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların mezarlık ziyaretlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için arefe günü kent merkezindeki bir çok noktadan mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti verildiğini ayrıca bayramın birinci günü halk otobüslerinin ücretsiz hizmet olacağını belirtti.

Belediyenin bütün birimleriyle görevinin başında olacağını aktaran Gül, açıklamasında şunları kaydetti:

"Vatandaşların kabir ziyaretlerini daha kolay yapabilmeleri için Arife günü mezarlıklara ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek. Temizlik İşlerine bağlı ekipler, Arife Günü merkezdeki mezarlıkların temizliğini yapacaklar. Bunun yanında ekipler mezarlıklardaki yolları da yıkayacak.

Gazi ve İnönü Caddesi gibi ana arterler de yıkanıp temizlenecek. Bunların dışında Kuyumcular Arastası, Ayakkabıcılar Arastası gibi bayram alışverişi yapılan yerlerin temizliği de yapılacak. Arifeyi bayrama bağlayan gece tüm camilerin önü yıkanıp temizlenecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826