banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Çoban: “İade süreci hızlanmalı”

banner1357

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, tedbiren açığa alınan ve yargı kararıyla masum oldukları anlaşılan kamu personelinin iade sürecinin hızlandırılması gerektiğini savundu.Memur Sen İl Temsilcisi...

Genel 09.01.2018, 09:11
12
Çoban: “İade süreci hızlanmalı”
banner1353
banner1375

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, tedbiren açığa alınan ve yargı kararıyla masum oldukları anlaşılan kamu personelinin iade sürecinin hızlandırılması gerektiğini savundu.

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, FETÖ/PDY soruşturmalarında tedbiren açığa alınan ve ByLock kullanmadığı teknik olarak ispat edilen kamu görevlilerinin iade sürecinin hızlanması için Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığının kendi personelinden yargı kararlarıyla suçsuzluğu ispatlanmış, çok uzun zamandır açıkta bekletildiği hâlde suçu ispatlanamamış, teknik incelemelerle ByLock kullanmadığı anlaşılmış personelin haklarının iadesi konusunda sorumluluk alması gerektiğini savunan Çoban, haksız yere bedel ödemiş kişilerin daha fazla bedel ödememesinin ülkenin adalet ve toplumsal geleceği açısından önemli olduğunu söyledi.

Mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini kaydeden Mustafa Çoban, darbeye karışan ve darbeyi destekleyenlerin hak ettikleri cezaya çarptırılmaları ne kadar gerekliyse kumpaslarla olaya dahil edilmiş masumların da daha fazla zarar görmemesinin yadsınamayacak derecede önemli olduğunu ifade etti. Çoban, “FETÖ’nün gizli haberleşme programı olarak bilinen ByLock kullanımlarıyla ilgili ortaya çıkan yeni durumla birlikte bu mücadelenin çok dikkatli, adil ve hızlı olması gerektiği bir kez daha anlaşılmıştır. Gelinen süreçte Milli Eğitim Bakanlığımız, yaptığı açığa alma işlemleri kadar Valilik veya Kaymakamlıklarca kendi personeli hakkında icra edilen işlemleri de aynı hassasiyetle takip etmelidir. Bakanlık ve mülki idare amirliklerince açığa alma işleminin sona erdirilmesinden sonra yapılacak iade süreçlerinde, haklılıkları tescil edilenler yeni bir mağduriyet yaşamamaları için eski görevlerine ve görev yerlerine iade edilmelidir. Terör örgütleriyle bağlantısı olan hiçbir kamu görevlisinin kamu görevi ifa etmesine müsaade edilmemeli, bunlar gerekli cezaya çarptırılmalıdır. Kumpaslar neticesinde veya kişisel garezlerle haksız yere ihraç edilmiş veya açığa alınmış kişilerin de görevlerine dönmelerini sağlamak adaletin gereğidir” dedi.
Yorumlar (0)
banner1474
26°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 03:14
Güneş 05:09
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:13
Yatsı 21:59