banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Ceylanpınar'a havan mermisi attılar

banner1357

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından Şanlıurfa Ceylanpınar'a PKK/PYD'li teröristlerin bulunduğu bölgeden havan mermisi atıldı. 

Genel 09.10.2019, 17:42 09.10.2019, 17:55
Ceylanpınar'a havan mermisi attılar
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle başlatılan Barış Pınarı Harekatı tüm hızıyla sürüyor. Türk savaş uçakları, Resulayn'daki terör örgütü mevzilerini bombalarken, bölgedeki terör unsurları Ceylanpınar ilçesine havan saldırısı düzenledi. Sınırın karşısından 2 adet havan mermisi, Ceylanpınar ilçe merkezine düştü. Saldırıda ölen veya yaralanan olmadı.

Şanlıurfa Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi

Şanlıurfa Valiliğince sınır hattındaki belirlenen bölgelerin "Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açılamada, şu ifadelere yer verildi:

"Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek, ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, olası tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; batıdan doğuya doğru aşağıda koordinatları verilmiş olan hat ile hudut hattı arasında kalan bölgenin valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir.

Okullar tatil edildi

'Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde okullar tatil edildi.

ROKET, NUSAYBİN'DE BİNAYA İSABET ETTİ

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentinde YPG'li teröristler tarafından atılan roket, bir binaya isabet etti.

Yorumlar (0)