banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Camide minberin altında yakalandılar...

banner1357

Van Edremit'te kız kaçırma olayı nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi öldüren şahıslar, yapılan operasyonla cuma namazı için bulundukları camide minberin altında yakalandı. 

Genel 13.05.2019, 10:42
Camide minberin altında yakalandılar...
banner1353
banner1375

Van'ın Edremit ilçesi Emnipaşa Mahallesi'nde 6 Ocak 2016 günü meydana gelen olayda, iddialara göre aralarında kız kaçırma olayı nedeniyle husumet bulunan iki aile arasında çıkan kavgada A.K. adlı şahıs silahla vurularak hayatını kaybetti. Olayın failleri ise maktulün oğlu ile kaçan C.K.’nın babası A.K. ve ağabeyleri S.K. ile Y.K. olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, kurdukları özel ekipler faillerin yakalanması için çalışma başlattı. Çalışmalar neticesinde şüphelilerin ikamet edebilecekleri adreslere baskınlar düzenlenirken, bölgede ikamet edenlerin de bilgilerine başvuruldu. Yapılan sokak çalışması sonrasında ekipler zanlıların Gürpınar ilçesi Yedisalkım Mahallesi Dikenli Sokak'ta ikamet ettkilerini belirledi.

Bunun üzerine 10 Mayıs 2019 günü Yedisalkım Mahallesi’ne yolcu minibüsüyle giden polis ekipleri, S.K.’yı Dikenli Sokak'ta, A.K. ve Y.K.’yı ise cuma namazı nedeniyle bulundukları cami içerisinde minberin altına saklandıkları yerde yakalayarak gözaltına aldı. 

Şüphelilerin ikamet ve üst aramalarında 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilirken, 3 şüpheli ise çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı. 

Yorumlar (0)