banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Camide abdest alırken hedef oldu

Seyyar satıcılık işiyle meşgul olan 80 yaşındaki adamın abdest alırken çıkarttığı montun cebinde bulunan 7 bin 900 lira para çalındı.

Genel 17.02.2019, 13:51
Camide abdest alırken hedef oldu

Batman'da Cuma günü, Çarşı Mahallesi'ndeki Alo Tevşo köy pazarında meydana gelen olayda, pazarda köy ürünleri satıp geçimini sağlayan 12 çocuk babası Abdullah Güneş, Lale Camisi'nde abdest almak maksadıyla montunu çıkartıp astı.Abdest almasının ardından giydiği montunun cebindeki 7 bin 900 TL’nin bulunmadığını gören Güneş, soluğu polis merkezinde aldı.

Çaldırdığı parayı geçen seneden bu yana biriktirdiğini ifade eden Güneş, hırsız ya da hırsızların bulunmasını talep ederek "Pazar bitişindeki Lale Camisi'nin abdesthane bölümünde montumu askılığa bıraktım. Geçen yılın kazancını cebimde saklıyordum. Köy ürünlerini almak için mecburen bu parayı yanımda tutuyordum. Keşke bankaya yatırsaydım. Peynir, kuruyemiş ve salça için parayı yanımda beklettiriyordum. Camide abdest aldığım sırada böyle bir olayla karşılaşacağımı aklımın ucundan geçirmezdim. Perişan oldum. Bir yıllık kazancımı çaldılar" şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)