banner1620

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Bülent Ersoy dan iddialara yanıt... 55 tilki de bir 1 tilki de

55 tilkinin öldürüldüğü o palto için 450 bin lira ödediği iddiasıyla gündeme düşen Ersoy, açıklama yaptı.

Genel 01.03.2021, 14:07
41
Bülent Ersoy dan iddialara yanıt... 55 tilki de bir 1 tilki de

Bülent Ersoy dan iddialara yanıt... 55 tilki de bir 1 tilki de 55 tilkinin öldürüldüğü o palto için 450 bin lira ödediği iddiasıyla gündeme düşen Ersoy, açıklama yaptı.

"DOĞRU DEĞİL"

Tepkilerin odağı haline gelen sanatçı Bülent Ersoy, fotoğrafların eski olduğunu söyleyen Ersoy, kendisine karşı yürütülen söylemlerin dozunun artırılması için bu iddiaların özellikle ortaya atıldığını söyledi.Posta'dan Suna Akyıldız'a konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ersoy, hayatında hiç yalan konuşmadığını ve konuşmayacağını, sevimsiz görüneceğini bilmesi halinde de bunun değişmeyeceğini, söz konusu kürkü daha önce aldığını ve 55 tilkinin bu palto nedeniyle katledildiği iddialarının gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

"55 TİLKİYLE 1 TİLKİ AYNI"

55 tilki ile 1 tilkinin katledilmesinde fark görmediğini kendisinin uzun süredir kürk almama konusunda söz verdiğini ve bu sözü de tuttuğunu söyleyen Bülent Ersoy, "O üzerimdeki kürk, yıllar önce alınmıştı. Sanki yeni sipariş vermiş almışım gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Ayrıca her sene kış aylarında bu tarz haberlerle taciz edilmekten de son derece rahatsızım. Türkiye'de ve dünyada gelmiş geçmiş yıllara baktığımız vakit nice hayvanseverlerin dahi kürk giydikleri görüntüleriyle ortadadır. 55 tilki yalanını kim çıkarmış neresinden uydurmuş şaşkınlık içindeyim. Bu arada işin özüne inersek aslında bunun 1 tilkisi de bir, 55 tilkisi de" ifadelerini kullandı.

"YARGISIZ İNFAZ..."

2017 yılında kürk almama konusunda söz verdiğinin altını tekrar çizen Ersoy, "Ben geçmiş yıllarda verdiğim söz üzerine o zamandan beri kürk almadım. Ama olanları da kapının önüne atacak halim yok. Bir insanın kürk satan dostu arkadaşı olması onun oradan her an alışveriş yapmış olduğunun göstergesi değildir. İşin özünü ve doğruluğunu bilmeden böylesine bir yargısız infaz yapıp konuyu infial haline getirme girişimini asla kabullenmiyorum. Bir insana beddualar edip ölümünü isteyecek duruma nasıl geldik ve nasıl bu kadar sevgisiz olabildik? Demek ki korona belası dahi insanları birbirine sevgi ile bağlayamamış. Çok yazık. Hakkımda söylenilen tüm kötü sözler sahiplerinindir." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)