banner1320

Böyle vicdansızlık olmaz! 8 aylık hamile kadın...

Adana'da 1 ay önce sabaha karşı getirildiği hastanede 8 aylık doğmamış bebeğini kaybeden ve bir süre yaşam mücadelesi veren kadının ifadeleri kan dondurdu.

Böyle vicdansızlık olmaz! 8 aylık hamile kadın...
banner1314

Adana'nın Seyhan ilçesi Barbaros Mahallesi'nde 26 Nisan günü meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre pazarcılık yapan Abdulkadir Ç. (26) 4 yıl önce uzaktan akrabası olan Hikmiye A. ile dini nikah kıyarak evlendi. Çiftin bu evlilikten bir yıl sonra kız çocukları dünyaya gelirken, Fikriye A. bir süre sonra ikinci bebeğine hamile kaldı. 8 aylık hamile olan kadın, olay günü sabah 05:30 sularında hastaneye getirildi. Kadının 8 aylık kız bebeği hastanede hayatını kaybederken, kendisi de hayati tehlikesi bulunması nedeniyle yoğun bakımda kaldı. Olay günü kadının yüzünde morluklar, kaburgasında kırık ve kafasında darp izleri olması nedeniyle hastane yetkilileri durumu polise bildirdi. Polis kocayı gözaltına aldı. İddiaya göre, koca Abdulkadir Ç. eşinin sabaha karşı rahatsızlandığını, daha sonra kendi imkanlarıyla onu hastaneye götürmek için yola çıktığını ancak yolda nefesi de kesildiğini bu nedenle kendisine tokat attığını, yüzündeki morlukların ve kafasındaki darbın bundan dolayı olduğunu, hatta eşine kalp masajı yaptığını, bu sırada kaburgasının kırıldığını, onu darp etmediğini kurtarmaya çalıştığını söylediği öğrenildi. 

Olayın ardından 20 gün geçtikten sonra kendine gelen ve yoğun bakımdan çıkan genç kadın ise verdiği ifadesinde doğmamış bebeğin ölümünden kocasını sorumlu tutarak, 'Kocamla evleneli 4 yıl oldu. Ben resmi nikah yapmasını istedim ancak o bir türlü yapmadı. Bu nedenle tartışmalarımız oluyordu. Bana kızıp beni dövüyordu. Birinde uykumda bile beni dövdü. En sonda yine resmi nikah yüzünden tartıştık daha sonra arkamdan kafama vurdu daha sonra gözümü hastanede açtım. O arada ne olduğunu hatırlamıyorum. Uyandığımda bebeğimi kaybetmiştim. Kocamdan şikayetçiyim' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300