banner1571

banner1567

banner1526

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Borç kapatma kredisi veren bankalar

Değişik bankalarda borcu bulunan kişiler eğer dilerlerse bu borçlarını tek bir çatı altına alabilir.

Genel 06.02.2021, 22:56 07.02.2021, 00:26
657
Borç kapatma kredisi veren bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar Değişik bankalarda borcu bulunan kişiler eğer dilerlerse bu borçlarını tek bir çatı altına alabilir.

Yeni yapılan düzenlemeye bağlı olarak tüketiciler 36 aya varan vade oranları ile borç kapatma kredisi alabiliyor.

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi bankalar tarafından 100 bin TL'ye kadar veriliyor. Özellikle bu kredi türünü hangi bankaların sunduğu kredi türüne yönelmek isteyenlerce merak konusu haline geldi. Bu bankalar sayesinde borçlarınızı tek bir çatı altında toplayarak daha rahat şartlar altında ödeme kolaylığına erişebilirsiniz. Böylelikle işlemlerin çok sayıda olması nedeniyle zaman kaybı gibi sorunlarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Borç kapatma kredisi veren bankalar ayni zamanda düşük faiz oranları sunduğundan dolayı geri ödemeleri basitleştirmektedir. Bu konuda en iyi bankalar arasında ise şunlar yer alıyor;

  • Akbank
  • Şekerbank
  • Denizbank
  • Ziraat Bank
  • Vakıfbank

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Bu kredi türünden yararlanmak için belli başlı şartlara uyum sağlamak gerekir. Bu şartlara uygun olunmaması halinde krediden yararlanabilmek mümkün değildir. Öncelikli olarak bankaların borç kapatma kredisi verebilmesi için kredi notunun iyi durumda olması gerekiyor. İyi olmayan bir kredi notu kredi alma sürecinin zorlaşmasına neden olabilir. Ayrıca kredi talebinde bulunan kişinin düzenli bir gelirinin olması ve bu geliri ispatlayabilmesi aranan diğer durumlar arasındadır. Şayet kredi notunuz iyi ve geliriniz aylık kredi taksitlerine yetecek durumdaysa o zaman işlemler başlatılır.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir?

Farklı bankalardaki borçlarını tek bir çatı altına toplamak isteyen kişiler bu kredi türüne başvurabilir. Sicili temizse, kredi notu iyi durumdaysa ve aylık geliri kredi ödemelerine uygunsa bu kişiler borç kapatma kredisinden yararlanabilmektedir. Bu krediye başvurmak için bankanın şubesini doğrudan ziyaret etmek gerekir. Internet veya mobil şubeler yoluyla bu krediye başvuruda bulunmak mümkün değildir. Gerekli olan belgelerle birlikte borç kapatma kredisi başvurusu bizzat kredi talebinde bulunacak kişi tarafından yapılmalıdır. Banka tarafından yapılacak incelemeye göre kredi alınıp alınamayacağı ve ek şartlar belirlenir. Ayrıca bu süreçte banka tarafından ek belgelerinde talep edilebileceğini belirtmek gerekir.

Yorumlar (1)
Musa atmaca 3 hafta önce
Borcu borç ile kapatalım peki sonrası ? Allah bankalara fırsat vermesin. Bunların hepsi Vergi veren tefecilerdir. Milleti perişan ettiler. Bulaşmayın kardeşim bulaşmayın ben bunu yaşamış biri olarak yazıyorum. bunların parasının hiçbir hayrı olmaz.