banner1313

banner1300

Bilgi ekranındaki o görüntüler ortalığı karıştırdı!

Acil Servis ünitesinde laboratuvar personelinin bilgisayarının bağlı bulunduğu bilgi ekranında, bilgisayarda açtığı cinsel içerikli görüntüler görülünce ortalık karıştı.Vatandaşların şikayeti ardından gözaltına alınan personel hakkında soruşturma açıldı.

Genel 27.02.2019, 14:45
banner1314

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda alınan bilgilere göre hastanenin acil servis ünitesi bölümünde yer alan laboratuvarda görevli bir teknisyen bilgisayarından cinsel içerikli bir siteye erişti. Laboratuvar personelinin açtığı görüntü, koridorda bulunan hasta bilgilendirme ekranlarına yansıdı.

Görüntüleri fark eden vatandaşlar, şaşkınlıkla duruma büyük tepki göstermesiyle berber olay yerine gelen hastane yetkilileri durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbarla beraber olay yerine gelen polis ekipleri tarafından şahıs gözaltına alındı. 

Saraybahçe Polis Merkezi’ne götürülen şahıs, emniyette verdiği ifadesinde film izlemek için bir internet sitesine tıkladığı esnada sayfanın otomatik olarak açıldığını öne sürdüğü öğrenildi. Şahsın savcılıkta verdiği ifadesinin ardından açığa alınması için de Sağlık İl Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Yorumlar (0)