banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Beylikdüzü'nde botoks sonrası ölüm iddiası!

Gelen son dakika haberine göre; 38 yaşındaki Kübra Boyraz isimli kadın botoks sonrası öldüğü iddia edildi. Gittiği güzellik merkezinden eve tanımadığı insanlar tarafından getirildiğini iddia eden baba, kızının fenalaştığını ve hastaneye kaldırıldığını söyledi. 1 gün sonra da hayatını kaybeden Kübra Boyraz'ın ölüm sonrası suç duyurusunda bulunuldu. 1'i pratisyen hekim 5 kişi gözaltına alındı.

Genel 24.09.2020, 12:35
200
Beylikdüzü'nde botoks sonrası ölüm iddiası!

 CNN Türk İstihbarat şefi Nihat Uludağ canlı yayında yaptığı açıklamada, 'Daha önce CNN Türk erkibi olarak merdiven altı güzellik merkezlerinde yaralananlar, dudakları patlayanlar yüzü yananlar hatta kolundan zarar görenleri gördük ancak bu ölüme ilk defa denk geldik. Maalesef Beylikdüzü'nde 38 yaşındaki Kübra Boyraz isimli genç bir kadın botoks işleminin ardından bir güzellik merkezinde hayatını kaybetti' dedi.

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir babanın şikayeti üzerine harekete geçti. Baba şikayetinde, 'Benim kızım eve geldi ama kolunda biriyle geldi. Bilinci yarı açık, yarı kapalıydı. Ben, 'Kızıma ne oldu? diye sorduğumda kızımın yanında tanımadığım kadın 'Tansiyonu düştü, yere düştü. Biraz fenalaştı eve getirdik' dedi. Daha sonra Kübra Boyraz'ın evde daha da fenalaştığını, konuşma yeteneğini kaybettiğini açıklayan Kübra Boyraz'ın babası bunun üzerine ambulans çağırdı. Apar topar hastaneye kaldırılan Boyraz'ın 1 gün sonra hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kızının sır ölümü sonrası baba savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu sonrası Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçti. Genç kızın cep telefonu kayıtlarını inceleyen polis ekipleri ölümünden bir gün önce 17.54'te güzellik merkezine çevrilmiş, botoks işlemi yapan bir rezidans tespit ediyor.

Rezidansta bulunan güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, kadının binaya yüreyerek girdiğini ancak çıkarken birilerine dayanarak zorla binadan çıktığını tespit etti.

1'İ PRATİSYEN HEKİM 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Nihat Uludağ açıklamasında güzellik merkezinin yasal ve belgeli olduğunu belirterek, 'Ama şuan soruşturma kapsamında 1'i pratisyen 5 kişi gözaltına alındı. Şuan tahkikat devam ediyor. Ancak pratisyen hekimin o işlemi yapmaya yetkisi yok. Yetkisiz kişilerce bu işlem yapılmış. Yapılan araştırmalarda İstanbul'da ikamet eden bu insanların il dışına kaçtığı da tespit ediliyor. Bunun üzerine hemen teknik takip yapılıyor. Bu insanların il dışındaki adresleri belirleniyor ve oralarda tek tek gözaltına alınıyor' dedi.

Yaklaşık 2 saat önce adliyeye sevk edilen şüphelilerin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

"FELÇ EDEN BİR MADDE"

'Bir insan botokstan ölebilir mi?' sorusuna yanıt veren Op. Dr. Ali Sina Mengi de CNN Türk'te yaptığı açıklamada, '"Normalde ölmemesi gerekir. Botoks ölümcül bir tedavi değildir. İlk aklıma alerjik reaksiyon geliyor. Ölümle sonuçlanabilmesi için ya alerjik reaksiyon ya da doz aşımı olması lazım ve kafadaki boşluklardan birisine botoks verilmiş olması lazım. İki şık dışında ölüm oluşamaz. Birinci şık her zaman alerjik reaksiyondur. Tam donanımlı bir sağlık merkezinde yapılmış olsa bu uygulamalar, bu tarz komplikasyonlara yönelik hazır ilaçlar var. Anında uygulanır. Botoks bir toksindir. Zehir diye düşünebiliriz. Kimyasal olarak sentezlenip, uygun dozlarda verildiğinde minik kaslarımızı geçici olarak felç eden bir maddedir. Aşırı doz uygulandığında ve uygun olmayan yerlere uygulandığında tehlikeli etkileri olabilir' dedi.

Yorumlar (0)