banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Makyaj yaparken; ten rengi dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Beyaz tenli kadınlar da bazı tüyolara dikkat ederek daha çarpıcı ve daha doğal makyaj yapabilirler.

Genel 25.02.2021, 13:04
50
Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Doğru Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Makyaj yaparken özellikle de ten makyajı yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta; ten renginize uygun doğru fondöten seçimidir.

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de temizliktir. Fondöteni, cilde uygulamadan önce cildin temiz ve nemli olması gereklidir. Kullanılan sünger ve fırçaların temiz olması gereklidir. Kullanılan malzemelerin miktarına dikkat edilmeli ve aşırıya kaçılmamalıdır. Makyajınız bittikten sonra da kalıcılığını artırmak amacıyla makyaj sabitleme spreylerinden de yararlanabilirsiniz. Bu tüyolara dikkat ederek daha etkileyici ve daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Doğru Fondöten Seçimi

Doğru fondöten seçimindeki en önemli husus; ten renginize uygun olmasıdır. Ten renginizden ne açık ne de koyu olmalı. Fondöteni alırken rengine bakmak için yüzünüzde değil boynunuzda denemelisiniz. Bu size çok daha doğru sonuç verecektir. Fondöten seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik de cilt tipinizdir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa daha mat bir fondöten, eğer kuru bir cildiniz varsa daha nemlendirme özelliği olan bir fondöten seçmeniz gereklidir. Ayrıca fondötenin kapatıcılık oranlarına da dikkat etmelisiniz. Tüm bu özelliklere dikkat ederek daha doğal ve daha hoş bir ten makyajı yapmış olacaksınız.

Beyaz Tenli Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Beyaz tenli kadınlar, ten renkleri çok açık olduğundan dolayı çok koyu tonlarda makyaj renkleri kullanmalarına gerek yoktur. En açık renkler bile ciltlerinde belirgin olup daha doğal duracaktır. Ten renkleri soluk oldukları için biraz renklendirme açısından pembe veya turuncu allıklarla daha sağlıklı bir görünüm elde edeceklerdir. Göz makyajında çok siyah kullanmak istemiyorlarsa kahverengi eyeliner ve kahverengi maskara da onlara oldukça yakışacaktır. Dudak makyajında ise her renk yakışacağı için istedikleri renkleri kullanabilmektedirler. Fakat doğal kırmızılar ve doğal pembeler onlara çok daha fazla sağlıklı ve canlı görünüm elde etmelerine yardımcı olacaktır.

Yorumlar (0)