banner1496

banner1499

banner1334

'Beni banyoda izlemiş, aşık olmuş. Tecavüz edecekti...'

banner1357

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde daha önce cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği, gece vakti eşinin olmadığı saatte evine geldiğini iddia ederek Durmuş T. adlı şahsı öldüren evli ve 2 çocuk annesi Leyla U., yeniden hakim karşısına çıktı. Leyla U., daha önceki duruşmada 'Biz konteynerde otururken beni banyoda izlemiş ve aşık olmuş' demişti.

Genel 10.10.2019, 16:04
8649
'Beni banyoda izlemiş, aşık olmuş. Tecavüz edecekti...'
banner1353
banner1375

Antalya'nın Korkuteli ilçesi Dereköy Mahallesi'nde 25 Şubat'ta meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre Durmuş T., evli ve 2 çocuk annesi Leyla U.'nun eşinin evde olmadığı saatte eve girerek kadını cinsel ilişkiye zorladı. Leyla U., Durmuş T.'yi reddedince, şahıs kapının önünde beklemeye başladı. Şahsın kapının önünde beklediğini gören kadın, evinde bulunan av tüfeği ile şahsı vurarak öldürdü. Leyla U., cinayetin ardından tutuklandı. Antalya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde Leyla U’nun yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık, müştekiler ve taraf avukatları katıldı. Müşteki avukatı, sanığın öldürme eylemini planlı yaptığını ileri sürerek, cezalandırılmasını talep etti.

'HAKSIZ SALDIRININ MAĞDURUDUR'

Sanık avukatı Tolgahan Turan ise, maktulün gözü kara bir insan olduğunu belirterek, “Alkol aldığı zamanda daha da cesaretli olmaktadır. Kardeş, anne ve baba dinlemeyen birisi olup aynı zamanda da toplumdan korkmayan birisidir. Ayrıca sabıka kayıtları da vardır. Bir erkek olarak, bir bayanı rahatsız etmememiz gerekir. Müvekkilim maktulde gözü olsaydı, kocasından ayrılırdı. Şuanda kocasıyla birlikte yaşamaktadır. Kadın tehdit aldığı zaman sadece uzaklaştırma kararı alabiliyoruz. Müvekkilimin evine yol dahi yoktur. Dağın eteğinde ormanlık bir alanda yaşıyor. Olayda kullanılan silah av tüfeği olup, tek mermi konulabilen tek atış hakkı olan bir silahtır. Maktul eve girse o mesafeden vuramayabilir. O gün maktulün geleceğini jandarmaya veya emniyet güçlerine söylese ne yapılabilirdi? Verilecek karar bir kadının kendisini koruma yönünde önemli bir yer alacaktır.

Müvekkilim sanık değil, ırzına ve namusuna karşı gerçekleştirilen haksız saldırının mağdurudur. Müvekkilimin meşru müdafaadan yararlanmasını ve tahliyesini istiyoruz” dedi. Avukatının beyanlarına katılan sanık Leyla U., tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti ise sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Leyla U., bir önceki duruşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

"BENİ BANYODA İZLEMİŞ, AŞIK OLMUŞ"

Leyla U., "Biz konteynerde otururken beni banyoda izlemiş ve aşık olmuş. Maktulün kız kardeşine evli ve çocuklu olduğumu, bana mesaj atmaması gerektiğini söyledim. Bir zaman sonra yeniden bana, 'seni seviyorum' şeklinde mesajlar atmaya başladı. Kendisine evli olduğumu, çocuklarımın olduğunu ve bana mesaj atmaması gerektiğini söyledim. Ona, 'eğer bunları yapmaya devam edersen seni ailene söylerim' dedim. O da bana, 'sen söylersen bende seni herkese rezil ederim. Eşini öldürürüm. Zaten ikinci yapmışsın. Sana kimse inanmaz' dedi" ifadelerini kullandı.

"EVE ZORLA GİRDİ, BAŞIMA TABANCA DAYADI"

Yaşadıkları konteynerden sonra kiralık bir eve çıktıklarını, maktulün ise bir gün bu eve alkollü bir şekilde geldiğini kaydeden Leyla U., "Eve zorla girdi. Başıma tabanca dayadı. 'Sen benim olacaksın' diyerek, benimle zorla cinsel ilişkiye girdi. Ardından bana, 'Bak sana nasıl sahip oldum. Bundan sonra benimsin, bunu kimseye söylemeyeceksin. Söylersen seni rezil ederim' dedi. Korktuğum için bu durumu eşime söyleyemedim. Beni çocuğumla tehdit ediyordu. 5-10 kez kendisiyle cinsel ilişkimiz oldu. Hepsi benim isteğim dışında oldu. Genelde geceleri eşimin evde olmadığı zamanlarda alkollü bir şekilde gelip beni tabancayla tehdit ediyordu ve sürekli cinsel ilişkide bulunmak istiyordu. 'Eşinden boşan benimle evlen' diyordu. Ben onu hep reddediyordum" dedi.

"ÇOCUKLARIMIN GÖZÜ ÖNÜNDE BANA TECAVÜZ EDECEKTİ"

Olay gününü anlatan sanık Leyla U., "Maktulle konuşmamızda, 'bu gece mutlaka geleceğim' dedi. Ona, 'gelme dedim', bana küfür ederek ısrarla geleceğini söyledi. Ona, 'gelme, ya sen ölürsün ya da ben' dedim. Eşim o saatte köy toplantısındaydı. Maktul gelmiş bana seslenmiş ben duymadım. Sobayı yakmıştım. Çocuklardan birini uyutmuştum, ikinci defa seslendiğinde duydum. Evin dışındaydı, 'aç kapıyı, geldim' diye bağırıyordu. Eşimin evde olduğunu düşünür, korkar gelemez diye düşünmüştüm. Kapıyı açsam çocuklarımın gözü önünde bana tecavüz edecekti. O an tüfeği gördüm, elime aldım. Her şey bir anlık oldu. Mutfak penceresi ve balkon yan yana. Pencereden çıktım, onu görür görmez rastgele ateşledim. Öldürmeye yönelik olarak hedef almadım. Tüfeği sıktığım anda, 'yandım anam' diye seslendiğini duydum. Dizlerinin üzerine düştü. Bana elini uzattı bir şey söylemedi, tutmaya çalıştı. Ben de beni tutmasın diye kapıya doğru koştum. O sırada yere düştüğünü gördüm" diye konuştu.

"ÇEKYATIN ÜZERİNE OTURDUM, SİGARA YAKTIM"

Ardından içeriye girdiğini söyleyen Leyla U., "Hemen telefonu aldım. Oğlum da sese uyanmış. Bana, 'anne bir ses geldi' dedi. Bende, 'oğlum o sesi ben yaptım, sen sakın dışarıya çıkma' dedim. Sonra hemen eşimi aradım. 'Durmuş T.'yi vurdum. Jandarmayı arayacaksan ara, hemen eve gel' dedim. Daha sonra kazağımı, montumu ve sigaramı aldım dışarıya çıktım. Maktul sırt üstü balkonda yatıyordu. Gözleri açıktı ancak ölüp ölmediğini bilmiyorum. Çekyatın üzerine oturdum, sigara yaktım. Daha sonra eşim ve beraberindeki kişiler geldi" diye konuştu.


 

Yorumlar (0)
banner1474
29°
açık
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:44
Güneş 05:27
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:54
Yatsı 21:30