banner1219

Başkan Üçok, görme engelli çiftin nikahını kıydı

AMASYA (AA) - Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, görme engelli çiftin nikahını kıydı. Evlenme kararı alarak belediyeye başvuran görme engelli ev hanımı Nurgül Sarıca (29) ile öğretmen Harun Çıplak (30) çiftinin nikahlarını kıyan...

Başkan Üçok, görme engelli çiftin nikahını kıydı

AMASYA (AA) - Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, görme engelli çiftin nikahını kıydı.

Evlenme kararı alarak belediyeye başvuran görme engelli ev hanımı Nurgül Sarıca (29) ile öğretmen Harun Çıplak (30) çiftinin nikahlarını kıyan Üçok, çifte ömür boyu mutluluk diledi.

Ramazan ayında hayırlı ve bereketli bir nikah akdi gerçekleştirmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Üçok, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her iki kardeşimizde engelli olmalarına rağmen hayatlarını birleştirme cesaretini ve sevgisini göstermeleri örnek bir davranıştır. İyi ve kötü günde bir ömür birlikte yaşamaya karar vermelerinden dolayı kutluyorum kendilerini. Birbirlerini tamamlama arzu ve isteği takdire şayan. Hayatın zorluklarını birlikte paylaşacak olmaları anlamlı bir davranış. Allah'tan her iki cihan saadeti diliyorum kendilerine. Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin.”

Daha sonra, engelli çiftin evlenme akitlerini şahitler huzurunda gerçekleştiren Üçok, evlilik cüzdanını genç çifte taktim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148