banner1518

banner1365

banner1519

banner1345

banner1334

banner1534

Bakan Koca, korona testi pozitif çıkanların izlemesi gereken yol haritasını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse testi pozitif çıkanların izlemesi gereken yol haritasını açıkladı. Koca, "Kovid-19 testiniz pozitif çıktıysa, belirtilerin başlangıcından 2 gün öncesine dek kimlerle temasınız olduysa onlara bilgi verin. Kendilerini takip etsinler" dedi.

Genel 03.11.2020, 23:38
501
Bakan Koca, korona testi pozitif çıkanların izlemesi gereken yol haritasını paylaştı
banner1375

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkanlara, "Filyasyon ekiplerimize temaslı listesi verirken kimseyi atlamayın. Ne kadar dikkatli olursanız yayılımı o kadar azaltırız." uyarısında bulundu.Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:"Kovid-19 testiniz pozitif çıktıysa belirtilerin başlangıcından 2 gün öncesine dek kimlerle temasınız olduysa onlara bilgi verin. Kendilerini takip etsinler. Filyasyon ekiplerimize temaslı listesi verirken kimseyi atlamayın. Ne kadar dikkatli olursanız yayılımı o kadar azaltırız.

 "KENDİNİZİ KOVİD-19 BELİRTİLERİ AÇISINDAN TAKİBE ALIN"

Temaslı olduğunuz birinin testi pozitif çıktıysa kendinizi Kovid-19 belirtileri açısından takibe alın. Belirti göstermeseniz bile izole olmaya çalışın. Temaslı listesinde adınız söylenmemiş olabilir. Size 1 gün içinde ulaşılmamışsa aile hekiminizi arayın."Bakan Koca, korona testi pozitif çıkanların izlemesi gereken yol haritasını paylaştıBakan Koca, korona testi pozitif çıkanların izlemesi gereken yol haritasını paylaştı

"SİZDE BELİRTİ OLMASA BİLE AİLE BİREYLERİNİ RİSKTEN KORUYUN"

Bakan Koca, "Aynı ortamı paylaştığınız, görüştüğünüz birinin Kovid-19 testi pozitif çıkmışsa, şu an sizde belirti olmasa bile aile bireylerini riskten koruyun. Büyüklerinize yakın durmamaya dikkat edin, bir aradayken maske kullanın. Aile hekiminiz sizi takip edecek. Kurallar, evde de geçerli" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)