banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Aydın’da bitki koruma ürünleri ve gübre takip sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı

banner1357

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, Aydın Ticaret Borsası toplantı salonunda Bitki Koruma Ürünleri Bayileri ve Gübre Bayilerine yönelik Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi ve Gübre Takip Sistemi Eğitim ve Bilgilendirme...

Genel 09.01.2018, 08:30
Aydın’da bitki koruma ürünleri ve gübre takip sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı
banner1353
banner1375

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, Aydın Ticaret Borsası toplantı salonunda Bitki Koruma Ürünleri Bayileri ve Gübre Bayilerine yönelik Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi ve Gübre Takip Sistemi Eğitim ve Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş, bitki koruma ürünleri ve gübrelerin bilinçli kullanımının, izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ilkelerinin tarımsal verimlilik ve ekolojik denge için önemi, bilinçsiz uygulamalar sonucu artan çevre ve su kaynaklarının kirliliği ile ekonomik kayıplar konularına değindi.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayan Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi ile Bitki Koruma Ürünleri üretici veya ithalatçısından son kullanıcıya kadar olan sürecin izlenebilirliği sağlanarak, Bitki Koruma Ürünlerinin noktasal olarak takibinin mümkün olacağı belirtildi. Böylece ülkemizde kullanılan Bitki Koruma Ürünleri miktarına net ulaşılabilecek, tüketiciye orijinal, güvenilir, kaynağı belli ve nakliye süreçleri birebir izlenebilir ürün tedarik edilmesi sağlanacak ve ayrıca kayıt dışı satışın ve miadı dolmuş Bitki Koruma Ürünlerinin satışının önüne geçilmiş olacağı kaydedildi.
Yorumlar (0)