banner1365

banner1345

Aydın Ailesinin Avukatından Açıklama

banner1357

6 Nisan 2014 tarihinde kaybolan ve bir gün sonra ölü olarak bulunan Mert Aydın’ın ailesinin avukatı Mehmet Sinan Alınak, bürosunda basın toplantısı düzenleyerek açıklamada bulundu.Av. Mehmet Sinan Alınak, düzenlediği basın toplantısında...

SON DAKİKA 14.04.2014, 17:45
Aydın Ailesinin Avukatından Açıklama
banner1353
6 Nisan 2014 tarihinde kaybolan ve bir gün sonra ölü olarak bulunan Mert Aydın’ın ailesinin avukatı Mehmet Sinan Alınak, bürosunda basın toplantısı düzenleyerek açıklamada bulundu.

Av. Mehmet Sinan Alınak, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere 6 Nisan 2014 tarihinde 9 yaşındaki Mert Aydın iğrenç bir suç sonrası hayatını kaybetmiştir. İşlenen bu suç ilimiz Kars başta olmak üzere yurt genelinde infial yaratmış ve 7’den 70’e tüm yurttaşlar tarafından lanetlenmiştir” dedi.

"Kars’ta düzenlenen eylemler, hemşehrilerimizin duyarlılığı ve emniyet teşkilatının başarılı çalışması sonucu suçun faili Aykut Balk, 11 Nisan 2014 tarihinde emniyet güçlerince yakalanmış, alınan ifadelerinde suçunu itiraf etmiş ve tutuklanmıştır" diyen Alınak, “Haricen alınan bilgilere göre yakalanan fail Aykut Balk’ın Kars ilinde bulunan ikametine birtakım kişilerce var olan öfke ve kızgınlık nedeni ile yönelimler olmuş ve ikamette ufak çaplı maddi hasar meydana gelmiştir. Belirtmek gerekir ki, her ne kadar Mert Aydın’ın ailesi ve yakınları dayanılmaz bir elem ve acı içinde olsalar da bu olayla herhangi bir alakaları yoktur. Mert Aydın’ın ailesi hiçbir zaman intikam duyguları ile hareket etmeyecek, sabırlı davranacak, adaletin tecellisini yetkili ve görevli adli makamlardan ve mahkemelerden bekleyeceklerdir” ifadelerini kaydetti.

Bu zor günlerde acılı aileyi yalnız bırakmayan ve Mert Aydın’ı öz evlatlarıymış gibi sahiplenen başta Karslılara teşekkür ettiğini ifade eden Alınak, “Aile çok üzüntülü, fakat bununla beraber aile sabırlı. Aile yargılama sürecine, adli makamlara ve yargılama sürecine güveniyor. Sabırla bu kişinin en ağır hak ettiği şekilde cezalandırılmasını bekliyor. Bir kişinin yapmış olduğu bu büyük hatanın bedelini Kars ödememeli. Kars’ta çok çok üstün insanlar var. Bu kişilerin yapmış olduğunun adının Kars ile anılmaması gerekiyor. Bunu özellikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16